Univerzita Pardubice

Sport

Letní semestr byl plný cvičení

30.04.2018
Zacvičit si jógu za doprovodu tibetských mís a gongu, zatancovat si nebo se zúčastnit cvičebního maratonu mohli studenti, zaměstnanci, ale i veřejnost během letního semestru hned na několika akcích. celý článek
S katedrou tělovýchovy a sportu nesportují pravidelně jen vysokoškoláci

28.03.2018
Katedra tělovýchovy a sportu nabízí v průběhu roku řadu sportovních aktivit a nejrůznějšího vyžití. V tělocvičnách a na hřištích tak potkáte nejen vysokoškoláky, kteří chodí na povinnou nebo volitelnou tělesnou výchovu v průběhu zimního a letního semestru. Ale stále častěji tu narazíte i na tak trochu jiné „studenty“. Docházejí sem totiž účastníci Univerzity třetího věku, ale také děti z projektu Děti na startu. celý článek
Volejbalový turnaj zaměstnanců přinesl fakultám body do soutěže o Standartu rektora

28.02.2018
Tradiční zimní volejbalový turnaj zaměstnanců Univerzity Pardubice se konal v odpoledních hodinách ve středu 7. února. Účastníci se sešli v univerzitní sportovní hale a až do večera sváděli boj o první místo a vytoužené body do soutěže o Standartu rektora. Virová infekce bohužel „řádila“ i v řadách našich zaměstnanců, takže do soutěže nakonec nastoupilo pouze pět družstev, čtyři z fakult a jedno z rektorátu. celý článek
Univerzita Pardubice získala pohár ve veslování. Vyhrála s velkým bodovým náskokem

20.02.2018
Během uplynulého víkendu se jelo v Olomouci třetí kolo prvního ročníku Poháru univerzit v jízdě na veslařském trenažéru 2017/2018. A vítěz prvního ročníku je jasný. Celkové první místo totiž získala Univerzita Pardubice. Favorit z Pardubic se přitom do čela vyšvihl hned po prvním kole poháru. Náskok naši studenti udrželi i dál a výrazně zasáhli do všech dílčích závodů. Mezi závodníky zářily i naše studentky. celý článek
Zaměstnanci dopravní fakulty se potkali na bowlingovém turnaji. Již pošesté

15.02.2018
Svůj tradiční bowlingový turnaj sehrála v lednu Dopravní fakulta Jana Pernera. Její zaměstnanci se sešli v herně Bowlingzone na 6. ročníku tohoto turnaje, aby v tříčlenných družstvech bojovali o první místo a vítězný pohár. Ten nakonec získal tým Logistici, který byl perfektně sehraný. Všichni dohromady si však užili příjemné sportovní odpoledne, při kterém padlo víc jak osm tisíc kuželek. celý článek
Na univerzitě se opět jela veslařská ergoregata. V Poháru univerzit zářili na stupních vítězů naši závodníci

08.02.2018
Na konci ledna ovládli sportovní haly Univerzity Pardubice veslaři všech věkových kategorií. Konaly se tu totiž III. kolo Poháru České republiky 2017/18 a II. kolo Poháru univerzit 2017/18 v jízdě na veslařském trenažéru. Za celý den se jich u kormidla postupně vystřídalo více než dvě stě. A hodně vidět byli i zástupci naší univerzity v červených dresech, kteří nejednou stanuli na stupních vítězů. celý článek