Univerzita Pardubice

Univerzitní derby znamenalo sice prohru pro naši univerzitu, ale byl to krásný hokej

14.12.2017
Souboj UHK vs. UPCE odstartovali tradičně rektoři obou univerzit prvním vhazováním
Čtvrtý ročník Univerzitního derby se v letošním roce konal na ledě našich soupeřů 12. prosince. Do Hradce Králové jsme vyrazili s nadšením a odhodláním vyhrát, obhájit titul z minulého roku, vyrovnat dlouhodobé nepříznivé skóre a ponechat pohár v našem držení. Našim hokejistům nakonec nepomohla ani silná podpora z hlediště, kde usedlo přes dva tisíce fanoušků. I přes prohru byla atmosféra na stadionu skvělá.

Hra byla napínavá od samého začátku
První vhazování letošního derby si jako každý rok vzali za své rektoři obou univerzit – profesor Miroslav Ludwig a profesor Kamil Kuča. Hned první třetina bohužel neprobíhala podle našich představ, i když šancí na gól bylo hned několik. Například samostatný nájezd Dominika Duška, který však bohužel nebyl proměněn. Do kabiny tak hradečtí hráči odcházeli s třígólovým náskokem.
Autor jediného pardubického gólu Aleš Hlavnička

Po přestávce hráči UPCE začali bojovat a hned ve druhé minutě padl nadějný gól, který střelil Aleš Hlavnička. I když se téměř celá půlka druhé třetiny odehrávala u hradecké brány, více gólů již nepadlo. Naopak. Sedm vteřin před koncem druhé třetiny jsme opět inkasovali. Třetí třetina, bohužel pro pardubický tým, již žádné góly nepřinesla, takže výsledný stav skončil 4:1 pro Univerzitu Hradec Králové.

Radost pardubických fanoušků, kterých do ČPP arény dorazily stovky

Trenér naše hráče chválil

Pohár jsme museli předat UHK
I když našim hokejistům góly nepadaly tak jako soupeřům, úroveň byla naprosto srovnatelná a za vyzdvihnutí stojí určitě výkony obou brankářů. „Musím poděkovat hráčům, jak k derby přistoupili. Zodpovědná hra vedla k vyrovnanému zápasu herně, bohužel už ne výsledkově. Hradečtí hráči nám dali lekci v proměňování brankových příležitostí, a proto zaslouženě zvítězili,“ řekl trenér pardubického týmu Mgr. Petr Filip.