Univerzita Pardubice

Univerzitní derby znamenalo sice prohru pro naši univerzitu, ale byl to krásný hokej

14.12.2017
Souboj UHK vs. UPCE odstartovali tradičně rektoři obou univerzit prvním vhazováním
Foto: P. Špaček
Čtvrtý ročník Univerzitního derby se v letošním roce konal na ledě našich soupeřů 12. prosince. Do Hradce Králové jsme vyrazili s nadšením a odhodláním vyhrát, obhájit titul z minulého roku, vyrovnat dlouhodobé nepříznivé skóre a ponechat pohár v našem držení. Našim hokejistům nakonec nepomohla ani silná podpora z hlediště, kde usedlo přes dva tisíce fanoušků. I přes prohru byla atmosféra na stadionu skvělá.

Hra byla napínavá od samého začátku
Foto: P. Špaček
První vhazování letošního derby si jako každý rok vzali za své rektoři obou univerzit – profesor Miroslav Ludwig a profesor Kamil Kuča. Hned první třetina bohužel neprobíhala podle našich představ, i když šancí na gól bylo hned několik. Například samostatný nájezd Dominika Duška, který však bohužel nebyl proměněn. Do kabiny tak hradečtí hráči odcházeli s třígólovým náskokem.
Autor jediného pardubického gólu Aleš Hlavnička
Foto: P. Špaček

Po přestávce hráči UPCE začali bojovat a hned ve druhé minutě padl nadějný gól, který střelil Aleš Hlavnička. I když se téměř celá půlka druhé třetiny odehrávala u hradecké brány, více gólů již nepadlo. Naopak. Sedm vteřin před koncem druhé třetiny jsme opět inkasovali. Třetí třetina, bohužel pro pardubický tým, již žádné góly nepřinesla, takže výsledný stav skončil 4:1 pro Univerzitu Hradec Králové.

Radost pardubických fanoušků, kterých do ČPP arény dorazily stovky

Trenér naše hráče chválil

Pohár jsme museli předat UHK
Foto: P. Špaček
I když našim hokejistům góly nepadaly tak jako soupeřům, úroveň byla naprosto srovnatelná a za vyzdvihnutí stojí určitě výkony obou brankářů. „Musím poděkovat hráčům, jak k derby přistoupili. Zodpovědná hra vedla k vyrovnanému zápasu herně, bohužel už ne výsledkově. Hradečtí hráči nám dali lekci v proměňování brankových příležitostí, a proto zaslouženě zvítězili,“ řekl trenér pardubického týmu Mgr. Petr Filip.
Tým Univerzity Pardubice. Děkujeme za skvělý zážitek
Foto: P. Špaček

Univerzitní derby je velice oblíbená akce nejen u studentů a zaměstnanců obou univerzit, ale i u veřejnosti, o čemž svědčí přes 2000 diváků, kteří přišli do ČPP arény fandit svým týmům. Ještě jednou děkujeme našim hokejistům za výkony, které podali a budeme věřit, že se příští rok karta obrátí.

Měli jsme dobrý tým

Univerzitu Pardubice reprezentovali tito hráči:

Brankáři: Filip Klička, Tomáš Petrů

Obránci: Jakub Procházka, Jan Vacek, Oliver Sorokáč, Vojtěch Pražák, Šimon Vršanský, Matěj Bažant, David Křeček, Stanislav Huňáček

Útočníci: Radek Pilař, Roman Janoušek, Michael Šimončič, Dominik Dušek, Jakub Hoskovec, Aleš Hlavnička, Daniel Vosyka, Jan Jelínek, Vojtěch Háze, Petr Voldán, Vojtěch Zajíček

Další fotky ze čtvrtého Derby univerzit najdete na našem facebooku.

Autor: Mgr. Lenka Doležalová, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus