Univerzita Pardubice

Dny plné pohybu oživil student-tanečník z Fakulty chemicko-technologické výukou čači

13.11.2017
Student a tanečník Radim Kment rozproudil přítomným dámám krev v žilách. Učil je čaču
Foto: Fotoarchiv Univerzity Pardubice
Workshop s katedrou tělovýchovy a sportu aneb Dny plné pohybu plynule navazuje na tradiční Víkendy s aerobikem. Konal se o víkendu 3. až 5. listopadu v zrcadlovém sále v prostorách tělocvičen Univerzity Pardubice. Workshop zahrnoval tři tematicky odlišné dny, aby si každý přišel na své. A atmosféra byla báječná.

Zájemci se mohli zúčastnit jednoho, dvou nebo všech tří dnů podle svého zaměření. Pátek jsme věnovali tanci a všem jeho formám. Začali jsme jednoduchou taneční choreografií ve stylu street dance. Druhá lekce, vedená studentem Fakulty chemicko-technologické Radimem Kmentem, který je tanečníkem latinskoamerických tanců a zároveň i lektorem Univerzitního sportovního klubu, byla věnovaná tanci čača. Po baletně laděném port de bras následovala poslední hodina zumby a páteční taneční odpoledne zakončoval spontánní tanec.

Sobota ve znamení jógy a neděle plná posilování

Cvičila se i jóga
Foto: Fotoarchiv Univerzity Pardubice
Nadšení ze všech doslova sršelo
Foto: Fotoarchiv Univerzity Pardubice
Sobotu zaplnili lekce typu body and mind, zaměřené především na jógu a powerjógu. Hatha jógu, harmonizační jógu a Vinyása Flow jógu doplnila přednáška paní Gréty Sartori o barvách a jejich významu, která všechny přítomné velice nadchla. Po této klidnější sobotě – ačkoliv kdo cvičí jógu, ví, že ale rozhodně ne méně náročné – následoval poslední kondiční den, který byl nabitý posilováním od začátku až do konce. První hodina F.I.T. (tzv. functional intensity training) všechny zahřála a dále pokračovala energická lekce v intenzivním tempu Les Milles. Ti, co měli ještě dostatek sil po prvních dvou hodinách, si ještě mohli vyzkoušet cardio trénink a multifunkční trénink.

Celé akce se zúčastnila téměř stovka cvičících, což je hojná účast, která nás velice těší a určitě nám dává motivaci a radost podobné akce organizovat i v budoucnu. Těšíme se proto na viděnou!

Autor: Mgr. Lenka Doležalová, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus