Univerzita Pardubice

Již popatnácté předával rektor Cenu Univerzity Pardubice na pardubickém dostihovém závodišti

21.07.2017
V červnu se závodilo na pardubickém dostihovém závodišti. Jelo se o Cenu Univerzity Pardubice
V červnu se závodilo na pardubickém dostihovém závodišti. Jelo se o Cenu Univerzity Pardubice
Foto: M. Jeřáb
V programu dostihových závodů má své tradiční místo také Cena Univerzity Pardubice. Letos o ni koně běželi v sobotu 10. června v rámci Zlatého poháru – Ceny předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a samozřejmě na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Rektora při této příležitosti doprovodilo do lóže několik pozvaných hostů.

Cena Univerzity Pardubice se běžela od 14:20 hodin jako dostih IV. kategorie na 3 600 metrů, třetí v rámci dostihového odpoledne a byl určen pro čtyřleté koně. Vítězem dostihu se stal MARREE v sedle s žokejem Pavlem Složilem ml. Trofej alias skleněný pohár vítěznému koni i jeho týmu – jezdci, trenérovi a majiteli – předal sám rektor univerzity profesor Miroslav Ludwig.

Rektor univerzity s vítězem dostihu
Rektor univerzity s vítězem dostihu
Foto: M. Jeřáb
Kůň Marree při závodu
Kůň Marree při závodu
Foto: M. Jeřáb

Rektor v příjemné společnosti

Pozvání rektora na dostihové odpoledne do univerzitní lóže přijali i představitelé devíti českých veřejných vysokých škol, dobře se bavili i členové vedení univerzity i našich fakult. S přítomnými pobyla i místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Mgr. Miluše Horská, která je zároveň členkou Správní rady Univerzity Pardubice. Univerzitní lóži navštívili i další členové Správní rady UPa – Ing. Josef Liška, místopředseda představenstva a generální ředitel a.s. Synthesia, Ing. Ivo Toman, MBA, zástupce ředitele odboru regionálních obchodních center, GŘ České dráhy a.s. a prof. Ing. Ivan Wilhelm, CSc., vládní zmocněnec pro evropský výzkum, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy.

Odpoledne, jemuž počasí přálo, se tak neslo ve znamení kvalitního dostihového sportu, příjemné zábavy a umírněného odborného diskutování.

Autor: Tomáš Pospíchal
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus