Univerzita Pardubice

Na kurzu v Itálii bylo krásně i letos. Sešla se prima parta studentů

20.09.2017
Katedra tělovýchovy a sportu pořádala sportovní kurz u moře. Studenti poslali vzkaz
Katedra tělovýchovy a sportu pořádala sportovní kurz u moře. Studenti poslali vzkaz
Foto: Archiv KTS
Katedra tělovýchovy a sportu organizuje mnoho sportovních akcí, které si mezi studenty a zaměstnanci našly řadu příznivců. A stejné je to i s kurzem u moře, který se koná vždy na začátku září. Letos se na něm sešla skvělá parta bezmála padesáti účastníků a společně vyrazili na osvědčené místo do střední Itálie. Program byl pestrý a nabídl pohyb téměř od rána do večera. A pobytu přálo letos i počasí.

Cíl našeho letošního kurzu jsme vybrali stejný jako vloni. Nejenže místo už známe, ale zalíbilo se nám tam natolik, že volba byla jasná – městečko Alba Adriatica v kraji Abruzzo ve střední Itálii. Celkem nás na kurz odjelo 43. Ubytovali jsme se v prostorném apartmánovém domě nedaleko moře. Podél pláže navíc vede cyklostezka, kterou jsme využívali jak na in-liny, tak i na ranní proběhnutí. A sportovních aktivit byla na výběr celá řada.

Procházkou za sportováním

Letošní báječná parta
Letošní báječná parta
Foto: Archiv KTS
Sportovní areál, kam jsme docházeli jednou až dvakrát denně na lekce aerobiku, tabaty, port de bras, zumby nebo kondičního posilování, byl vzdálený přibližně 500 metrů od apartmánu. V tom samém areálu jsme využívali i tenisové kurty. V odpoledních hodinách byl na programu beach volejbal a spike ball, což je nový atraktivní sport, který je možno hrát jak na pláži, na hřišti, ale i třeba na sněhu.

Během lekce aerobiku
Během lekce aerobiku
Foto: Archiv KTS
K večeru jsme využívali ke sportování borový háj, který nabídl stín v teplém podvečeru a dostatečný prostor pro kruhový trénink nebo proběhnutí. V náplni samozřejmě nechyběla powerjoga, kterou jsme ráno na pláži vítali slunce.

„Týmový“ a „dabl“ den pro zpestření

Kondiční trénink
Kondiční trénink
Foto: Archiv KTS
Program zpestřil tzv. „týmový“ den, během něhož studenti vytvořili týmy a celý den v těchto družstvech soutěžili. Nechyběl například ani „dabl“ den, kdy naopak všechny aktivity a lekce byly ve dvojicích. Kondiční den se zase zaměřoval na rozvoj kondičních schopností.

I když byl program nabitý sportem, někteří studenti stále neměli dost, a tak zvládli i fakultativní výlety a podívali se například do Říma, do pohoří Grand Sasso, navštívili výrobnu italských těstovin nebo místní farmu, kde ochutnali domácí italské speciality. Počasí nám letos navíc přálo, a tak sportování bylo prosvícené sluncem.

Velké poděkování patří všem zúčastněným. A to za skvělou atmosféru a za nadšení, které měli pro všechny sportovní aktivity. Děkujeme!

Autor: Mgr. Lenka Doležalová, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus