Univerzita Pardubice

Národní kolo Mezinárodních sportovních her Erasmus studentů se hrálo v Pardubicích

14.06.2017
V turnaji soutěžily týmy zahraničních studentů, kteří momentálně studují v České republice
V turnaji soutěžily týmy zahraničních studentů, kteří momentálně studují v České republice
Foto: ESN Pardubice
V polovině května se uskutečnily v portugalském Portu Mezinárodní sportovní hry Erasmus studentů. Z České republiky se akce zúčastnili studenti, kteří uspěli v nabité konkurenci národního kvalifikačního kola. To se uskutečnilo poslední březnovou sobotu v Pardubicích, kde se účast v mezinárodním finále sjelo vybojovat na sto čtyřicet zahraničních studentů ze sedmi českých univerzitních měst.

Sportovci dorazili do univerzitní tělocvičny v den turnaje dopoledne, kde se nejprve k hrám zaregistrovali, a obdrželi tak i uvítací balíček. Ten obsahoval jídlo a pití na celý den a propagační předměty Univerzity Pardubice. Jakmile se účastníci turnaje připravili do sportovního oblečení, byl ve velké tělocvičně turnaj oficiálně zahájen.

Soutěžil futsalový a basketbalový tým z Pardubic

Zahraniční studenti soutěžili ve futsalu, basketbalu a volejbalu. Ve větší tělocvičně se odehrála futsalová část turnaje, kde soutěžilo celkem ve dvou skupinách devět týmů. Na menším sportovišti se střídali basketbalisti v pěti a volejbalisti v osmi družstvech. K dispozici bylo připraveno také záložní venkovní univerzální hřiště.

Jeden z napínavých volejbalových soubojů
Jeden z napínavých volejbalových soubojů
Foto: ESN Pardubice

Pardubičtí studenti vytvořili dva týmy, futsalový a basketbalový. Přestože oba srdnatě bojovali o co největší úspěch, ti nejlepší byli nad jejich síly. Nicméně zážitek z průběhu turnaje předčil zklamání z neúčasti v Portu. „Byl to hodně náročný turnaj. Snažili jsme se hrát co nejlépe, ale soupeři byli lepší. Jsme moc rádi, že jsme se zúčastnili tak dobře organizovaného turnaje, postoupivším přejeme hodně úspěchů v Portugalsku,“ hodnotil s hlavou nahoře účinkování Mehmet z Turecka, kapitán futsalového týmu. Vítězství ve svých disciplínách, a tím možnost účasti na květnovém mezinárodním finále si vybojovali studenti z Prahy a Ostravy. Ve futsale zvítězil tým z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, v basketbalu družstvo Vysoké školy Báňské v Ostravě a ve volejbale dominovali sportovci z Karlovy univerzity.

Národní kolo organizovali badíci a ESN Pardubice

Skupinové foto týmů
Skupinové foto týmů
Foto: ESN Pardubice
Příprava turnaje probíhala důkladně několik měsíců před zahájením. Bylo potřeba zajistit nejen prostory, sportovní a technické vybavení, ale i rozhodčí, dohled nad průběhem turnaje, občerstvení, tištěné materiály a další nezbytnosti, bez kterých by turnaj nemohl dosáhnout patřičné kvality. Organizačně se na něm velkou měrou podíleli studenti z ESN Pardubice ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitou Pardubice. „Jednalo se vůbec o nejpočetnější akci, kterou jsme v historii sdružení organizovali. Tomu také odpovídala náročnost přípravy. Nicméně s pomocí našich badíků se vše nakonec podařilo dovést do zdárného konce, z turnaje máme všichni skvělý pocit,“ zmiňuje Jaroslav Cetkovský z ESN Pardubice, který zároveň připomíná, že někteří badíci pomáhali i o den později. „Vzhledem k tomu, že turnaj skončil v sobotu pozdě večer, nabídli jsme výpravám možnost zúčastnit se večeře v pivovaru, ubytovat se v hostelu na Dukle a absolvovat nedělní prohlídku města.“ Že se jednalo o dobrý nápad, svědčí účast několika desítek zájemců. Významnou finanční podporou se na sportovní akci podílelo statutární město Pardubice, za což mu patří velké poděkování. 

Autor: organizační tým ESN Pardubice


Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus