Univerzita Pardubice

Historický sportovní úspěch Univerzity Pardubice. Florbalový tým má zlaté medaile

26.05.2017
Florbalový tým Univerzity Pardubice nenašel letos přemožitele a vyhrál zlato. Gratulujeme, kluci!
Nejdříve to začalo bojem ve skupinách na naší Univerzitě Pardubice. Náš tým „Rychlý šípy a nazdar!“ prošel všemi zápasy bez ztráty kytičky, načež ve finále byli v napínavém prodloužení poražení bájní „Sajrajti“. A tak začala nová éra florbalového týmu Univerzity Pardubice, který doslova převálcoval všechny týmy v Univerzitní florbalové lize 2016/2017 a vybojoval zasloužené zlaté medaile.

V pátek 19. května vyrazil florbalový tým ve složení Vojtěch Ott, Filip Krigovský, Filip Libáňský, Jakub Kofroň, Petr Němeček, Petr Suchý, Vojtěch Klein, Lukáš Zdeněk, Jan Hrabovský, Milan Randa a Daniel Drake dobýt Prahu. Nebo aspoň sportovní halu Dukla na Julisce. Náš tým byl letos složen ze super party, což byl velký a prakticky největší základ úspěchu. Před začátkem turnaje proběhl team building v týmových hrách a hlavně kvalitní dopolední příprava. Jak už individuální, tak týmová.

Postup ze skupiny z 1. místa

První utkání ve skupině s VŠCHT Praha přineslo mnoho zajímavých situací, gólů a emocí. Rozhodčí rozdali dokonce 3 červené karty, což na takovémto školním turnaji je jistě neobvyklé. Přesto nebo právě proto jsme nakonec Pražany přehráli 5:2 a díky delšímu volnu před dalším zápasem jsme mohli vyrazit na týmový oběd. Druhé utkání s Brnem bylo jasně v naší režii již od prvních minut, ale za stavu 4:0 jsme lehce polevili a Brňané začali kousat. I tak jsme ale tento tým s klidem přehráli a odnesli jsme si výhru 6:1 a jasný postup z prvního místa.

Jdeme do finále

Do semifinále jsme tedy šli jako jasní favorité, jenže vstup do zápasu se nám nepovedl a po další dlouhé pauze před zápasem jsme se nemohli ihned nastartovat a lehce jsme polevili. Po patnácti minutách svítil na tabuli pro nás nepříjemný stav 0:1. Ale v druhé půlce jsme vzali vše do svých rukou a byla otázka času, kdy se jazýček vah na skóre překlene na naši stranu. Netrvalo dlouho a po krásném gólu našeho kapitána jsme vedli 2:1 a tento výsledek jsme ubránili i v dvouminutovém oslabení těsně před koncem utkání, a tak jsme mohli slavit postup do finále.

Perfektně sehraný tým

Ve finále nás čekali obhájci z minulého roku a hlavně domácí celek z ČVUT Praha. Jenže již po dvou minutách finále svítil na tabuli stav 2:0 v náš prospěch a vzduchem se linula vůně zlata. Ta nás možná trochu omámila a dovolili jsme soupeři vyrovnat, a to i po následném vedení 3:2. Jenže pak přišel nápřah z půli hřiště našeho kapitána, nádherná clona před bránou a gólman soupeře našel míček až za svými zády. S výsledkem 4:3 i páteční finále skončilo, a tak přišel ještě jeden zlatý večírek pro tuto partu, která se letos opravdu sešla a perfektně si sedla. Tým byl perfektně sehraný a výhru v letošním ročníku Univerzitní florbalové ligy si jednoznačně zasloužil a vybojoval bez jediného prohraného zápasu. Byl to dnes historický okamžik pro tento sport a hlavně pro Univerzitu Pardubice, která nenašla v celorepublikovém finále přemožitele.

Díky za podporu!

Poděkování na dálku patří organizátorům soutěže a hlavně také našemu mentálnímu kouči Petru Mlatečkovi a našemu bývalému spoluhráči z ciziny Mariu Krajčířovi, kteří jistě drželi palce a jejichž podpora nás dotlačila až ke zlatým medailím.

Autor: Lukáš Zdeněk