Univerzita Pardubice

Máme čtyři bronzové medaile z Českých akademických her!

12.07.2018
Tým fotbalistů vybojoval pro Univerzitu Pardubice třetí místo
Sedmnáctý ročník Českých akademických her se uskutečnil v červnu v Brně. Mezi sportovci, kteří bojovali o medaile, byli i studenti Univerzity Pardubice. A vedli si skvěle, výsledkem jsou čtyři cenné kovy, které přivezli fotbalisté, veslaři v kategorii 4+ a tým pohybových skladeb. Individuální medaili získala Andrea Heřmánková z dopravní fakulty ve dvouhře žen ve stolním tenisu.

České akademické hry (ČAH) se uskutečnily ve dnech 17. – 22. června. Univerzitu Pardubice reprezentovalo šedesát jedna sportovců.

Fotbal

Družstvo Univerzity Pardubice získalo na letošních ČAH třetí místo. Ze skupiny postoupilo po dvou dramatických remízách. V semifinále se tým utkal se silným domácím protivníkem, studenty Masarykovy univerzity. Po dvou obdržených brankách v závěru poločasu už začal tým šetřit síly na utkání o třetí místo. Tam se opět utkal s protivníkem ze skupiny – Palackého univerzitou Olomouc. Po dramatickém průběhu utkání a remíze 1 : 1 na pokutové kopy vybojoval tým Univerzity Pardubice 3. místo. Za bojovnost v obrovském vedru a odehrání čtyř utkání během dvou dnů patří všem borcům dík za úspěšnou reprezentaci své univerzity.

Veslování

V dobře obsazeném závodě čtyřek s kormidelníkem, se naše posádka rozhodně neztratila. Držela se od začátku v čelní skupině. Zhruba v polovině kilometrové trati si favorizované lodě Univerzity Karlovy a Vysokého učení technického 1 vytvořily menší náskok. Naši borci jeli vyrovnaný závod s posádkou Vysokého učení technického 2 a prakticky do posledních metrů nebylo jasné, jak tento souboj o třetí místo dopadne. V závěru závodu ještě prověřila technickou připravenost veslařů zrádná brněnská přehrada a její nevyzpytatelné vlny. V napínavém vyrovnaném finiši pak rozhodla větší technická vyzrálost a větší touha po úspěchu pardubických studentů, kteří tak vybojovali bronzové medaile.

Stolní tenis

Vynikajícího výsledku dosáhla naše studentka Andrea Heřmánková, která se zúčastnila Českých akademických her ve stolním tenise, a obsadila krásné třetí místo ve dvouhře žen.

Pohybové skladby

Pohybové skladby v rámci ČAH se konaly v krásných novogotických prostorách tělocvičny Pod hradem. Zúčastnilo se pět týmů. Soutěž byla velice vyrovnaná a jednotlivé pohybové skladby byly důstojným zakončením ČAH. Skladba našich studentů získala krásné 3. místo. Počet soutěžících studentů byl pětačtyřicet.

Bronzovou medaili přivezli studenti i z pohybových skladeb

Aerobik

Aerobik v rámci ČAH se letos konal v prostorách tělocvičny Pod hradem. Soutěže se zúčastnilo 21 sportovců. Mezi děvčaty i jeden muž. Soutěžilo se ve dvou kolech Aerobic master a do finále postoupilo 15 účastníků. Naše děvčata byla tři a všechny tři se dostaly do finálové patnáctky. Hodiny byly vedeny skvělými lektory Lenkou Velínskou a Romanem Ondráškem. Teplo, které v soutěžních dnech panovalo, soutěžícím nepřidalo, a tak bylo příjemné osvěžit se iontovými nápoji. Naše dívky se bohužel v první šestici vyhlášených neumístily.

Atletika

Atletika v rámci ČAH se konala na stadionu VUT Brno. Ve dvou dnech soutěžilo 123 mužů a 83 žen. Výkony v jednotlivých disciplínách byly velice kvalitní. Jeden z nejdramatičtějších závodů byl závod na 400 m překážek mužů, kdy první dva muži potvrdili limit na ME v Berlíně. Vrcholem soutěže byly štafety, které zvedly ze sedadel všechny diváky i ostatní soutěžící. Univerzitu Pardubice reprezentovala Vanessa Godárová, která obsadila dvě pátá místa a jedno šesté. Soutěžila ve vrhu koulí, v kladivu a v hodu diskem.

Volejbal

Tým Univerzity Pardubice obsadil ve volejbale na ČAH v Brně šesté místo. Studentky ale hrály skvěle! Hrálo se systémem 2 skupiny na 2 vítězné sety, kde prohrály těsně s VŠE Praha a MU Brno. Poté hrály zápas o 5. místo, kde v obou setech vedly, ale v závěru se nedokázaly dostat ze servisu soupeřek.

Volejbalistky obsadily šesté místo

Tímto výsledkem skončily až na šestém místě. Úspěchem naší univerzity však už byl postup na České akademické hry, kde většina protihráček již hraje za českou reprezentaci, nebo jsou v extraligových týmech. Studentky hrály cílevědomě, soustředěně, bez zbytečných chyb.

Frisbee

Po náročných zápasech skončilo sice družstvo frisbee v poli poražených, ale přivezlo si z turnaje cenu Spirit of the game – trofej za projevenou férovost a sportovního ducha během utkání, o kterém hlasují hráči všech družstev.  Cena je hráči vnímána podobně jako vítězství v turnaji.

Plavání

Univerzita Pardubice měla početné zastoupení i v plavání, bohužel se v silné konkurenci neprosadila.

Všem studentům Univerzity Pardubice děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Letošní 17. ročník her hostila Masarykova Univerzita – Fakulta sportovních studií. Mladí sportovci soutěžili v 27 zařazených sportech a bojovali o titul Akademický mistr/yně. Akademických her se účastnilo přibližně 2000 sportovců z celkem 50 vysokých a vyšších odborných škol.

Autor: Kolektiv autorů