Univerzita Pardubice

Vysokoškoláci se na veletrhu KONTAKT 2017 poohlédli po budoucím zaměstnavateli

21.03.2017
O možnostech a podmínkách zaměstnání hovořili studenti přímo se zástupci společností
O možnostech a podmínkách zaměstnání hovořili studenti přímo se zástupci společností
Foto: A. Zeiner
Setkání se zástupci téměř padesáti různých společností zprostředkoval studentům naší univerzity veletrh pracovních příležitostí KONTAKT. Ten se stal již tradiční jarní univerzitní akcí. I pošestnácté přilákal absolventské ročníky a všechny studenty zajímající se o možnosti svého budoucího profesního působení. A to jak do univerzitní auly, tak nově také do foyer Fakulty chemicko-technologické.

Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají jednotliví zaměstnavatelé? Jakou odbornou praxi nebo stáž studentům nabízejí? Jaké trainee programy existují? Jak vylepšit svůj životopis a co všechno v něm uvádět?

Letos na dvou místech

Pro odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek týkajících se budoucího uplatnění a situace na trhu práce si studenti z různých fakult Univerzity Pardubice mohli přijít ve středu 15. března do budovy univerzitní auly a letos nově také do foyer Fakulty chemicko-technologické, kde byl veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2017 otevřen od 9 do 15 hodin. Představilo se zde celkem 47 zástupců společností působících v různých oblastech hospodářství.

Studenti se osobně představili personálním manažerům jednotlivých firem, mohli jim předat svůj životopis a zeptat se na podrobné pracovní podmínky i samotný průběh přijímacího řízení. Mohli si domluvit i jinou spolupráci či stáž. Vyzkoušet si, jak sami sebe prezentovat, co nabídnout, na co si dát pozor, ale hlavně získat potřebné kontakty a zorientovat se v nabídce a poptávce aktuálních pracovních pozic.

Značka: Životopis s sebou

V doprovodném programu si v průběhu dne studenti mohli vyzkoušet, jak vypadá pohovor nanečisto. Velký zájem byl i letos o individuální konzultace životopisů s personalisty firmy Philip Morris. Zástupkyně firmy GoodCall For Talent v přednášce vysvětlila, jak dnes probíhá online lov talentů ve firmách a poradila, jak si úspěšně najít práci prostřednictvím největší profesní sítě LinkedIn.

Studenti na veletrhu našli i nabídku pracovních stáží, které nabízí projekt Stáže s Cestou pro mladé. Nabídku práce i studia v zahraničí zprostředkovali zástupci firmy Czech-Us a studentská organizace IAESTE. V průběhu veletrhu se studenti zapojovali do různých soutěží, které si pro ně firmy připravily. S malým zájmem ze strany studentů se setkaly jen firemní prezentace a připravené workshopy. 

Získané kontakty se budou hodit

Každý návštěvník veletrhu získal katalog s kontakty na zúčastněné firmy. Studenti se tak mohli rámcově zorientovat v aktuální nabídce jednotlivých společností a na stanoviště firem si již přijít pro konkrétní informace.

Organizátorky KONTAKTU: Iva Ulbrichová z FChT a Ivana Veselá z FES
Organizátorky KONTAKTU: Iva Ulbrichová z FChT a Ivana Veselá z FES
Foto: A. Zeiner

Veletrh pracovních příležitostí KONTAKT organizují pro studenty Univerzity Pardubice její dvě fakulty – fakulta ekonomicko-správní a chemicko-technologická – každoročně. Zástupci všech zúčastněných firem pochválili dobrou organizaci a také zájem studentů. Poděkování patří proto všem, kteří se na přípravě a zajištění této akce podíleli.

Autor: Ivana Veselá a Iva Ulbrichová
organizátorky Kontaktu 2017 z FES a FChT


Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus