Univerzita Pardubice

Studenti Fakulty ekonomicko-správní vyhráli největší manažerskou soutěž na světě Global Management Challenge

08.06.2018
Pardubický tým Answer 42 se letos stal vítězem největší manažerské soutěže světa
Pardubický tým Answer 42 se letos stal vítězem největší manažerské soutěže světa
Foto: Fotoarchiv Univerzity Pardubice
Největší manažerská soutěž světa v řízení virtuálních firem Global Management Challenge se letos konala v Dubaji. Prvenství si přivezl český tým Answer 42 ve složení Ing. Lucie Jelínková, Ph.D., Ing. Lukáš Kruml, Ph.D., a Ing. Michal Vilímek. Všichni jsou absolventy-studenty Fakulty ekonomicko-správní.

Soutěž Global Management Challenge je celosvětově považována za největší a nejznámější simulaci ve strategickém řízení firmy, ve které proti sobě na virtuálním trhu soutěží studentské týmy se snahou získat nejlepší ocenění firmy na trhu.

Soutěží třicet tisíc lidí – dva tisíce týmů

Letošního 39. ročníku celosvětové soutěže se účastnilo na třicet tisíc lidí z 20 zemí světa včetně Ruska, Číny, Spojených Emirátů, Kuvajtu, Brazílie, Indie nebo Keni, ale také právě z České republiky. Pardubický tým ve složení Lucie Jelínková, Lukáš Kruml a Michal Vilímek zvítězil, a výrazně tak zhodnotil svůj loňský úspěch a šesté místo.

Jen v Číně se do soutěže zapojilo přes 2000 týmů a v Rusku ještě o tisícovku více. Přes národní finále a mezinárodní semifinále postoupí do závěrečného celosvětového finále pouhých osm týmů. Každý soutěžní tým je složený z tří až pěti členů.

Vyrovnané finále do poslední chvíle

Český, respektive pardubický, tým Answer 42 se po úspěšném loňském šestém místě dokázal nejen probojovat do celosvětového finále opět i letos, ale dosáhl na metu nejvyšší a nechal za sebou právě všechny světové velmoci i největší favority. Průběh celého finále byl přitom neskutečně vyrovnaný a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo si vítězství odnese. Druhé místo patří Číně, třetí příčku obsadilo Macao. Na dalších pozicích skončily Estonsko, Rusko, Slovensko, Keňa a Španělsko.

Soutěž se letos konala v Dubaji
Soutěž se letos konala v Dubaji
Foto: Fotoarchiv Univerzity Pardubice

Členové českého týmu Ing. Lucie Jelínková, Ph.D. a Ing. Lukáš Kruml, Ph.D., jsou loňští absolventi doktorského studia pardubické Fakulty ekonomicko-správní. Ing. Michal Vilímek ve studiu na fakultě ještě pokračuje v dalším kombinovaném studiu. Loňská zkušenost a šesté místo týmu ve světovém finále i možnost studovat MBA na City University of Seattle, kterou vítězové národní kola získali vloni od organizátora soutěže v České republice, Vysoká školy finanční a správní, se letos přetavilo v celosvětové vítězství.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice zapojuje své studenty do této soutěže od roku 2006 a své aktivní studenty v účasti podporuje, a to i díky předmětu Teorie her, v rámci něhož se mají studenti možnost na národní kolo soutěže odborně připravovat.

Co je soutěž Global Management Challenge

Soutěž Global Management Challenge ověřuje teoretické i praktické manažerské dovednosti studentů a současně je učí nést důsledky svých rozhodnutí. Jen na nich totiž záleží, zda virtuální firma, kterou řídí, uspěje na vybraných trzích. Mezinárodní finále soutěže se letos konalo v polovině dubna v Dubaji. Česká republika se účastní této soutěže od roku 2001. Organizátorem soutěže v ČR i SR byla v posledních letech Vysoká škola finanční a správní, o.p.s. Organizátorem letošního ročníku soutěže v České republice byla společnost CloudHead s.r.o., hlavním partnerem bylo Ernst & Young.

Autor: Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus