Univerzita Pardubice

Na univerzitě se sešli zástupci zahraničních kanceláří partnerských univerzit

06.07.2018
Koordinátoři programu Erasmus+ na společné fotce u Lavičky Václava Havla
Koordinátoři programu Erasmus+ na společné fotce u Lavičky Václava Havla
Foto: Fotoarchiv Univerzity Pardubice
První červnový týden uspořádalo Centrum mezinárodních mobilit další ročník tradičního setkání pracovníků zahraničních kanceláří z partnerských univerzit – „International Staff Week 2018“.

Smyslem setkání dvanácti vybraných koordinátorů z Polska, Itálie, Rumunska Maďarska, Španělska a Japonska bylo sdílet dobrou praxi a zkušenosti získané v rámci programu Erasmus +. Zároveň to byla pro Univerzitu Pardubice příležitost představit svoje fakulty, pro fakultní i rektorátní koordinátory pak příležitost prohloubit pracovní i osobní kontakty s jejich protějšky na partnerských univerzitách.

Pracovníci zahraničních kanceláři hovořili o vzájemné spolupráci
Pracovníci zahraničních kanceláři hovořili o vzájemné spolupráci
Foto: Fotoarchiv Univerzity Pardubice

Součástí pracovního programu byla jednak témata související s administrací studentských a zaměstnaneckých mobilit, jednak prezentace dalších mezinárodních projektů realizovaných na hostitelské univerzitě. Dobrý dojem si všichni odnesli nejen ze svého pobytu v univerzitním kampusu, ale také z návštěvy Fakulty restaurování v Litomyšli i z prohlídky historického centra Pardubic.

V příštím akademickém roce plánuje Centrum mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice v tradici těchto setkání pokračovat, kromě toho bude ve spolupráci s fakultami organizovat obdobný program zaměřený na hostující akademiky - „Academic Staff Week 2019“.

Autor: Mgr. Věra Albrechtová
Centrum mezinárodních mobilit UPa


Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus