Univerzita Pardubice

Zážitkový seminář nabídl horolezeckou stěnu i „koně v obýváku“

29.04.2018
Různé deskové hry nabídl zážitkový seminář
Foto: A. Zeiner
Zážitkový seminář ukázal, jak se žije lidem s hendikepem. Vyzkoušet si netradiční aktivity mohl každý, kdo zavítal v úterý 24. dubna do univerzitní auly. Na jednotlivých stanovištích byly k vidění speciální pomůcky, ke kterým spoustu rad poskytli odborníci, a ti odvážní se dokonce pokusili vylézt co nejvýše po horolezecké stěně.

Univerzitní centrum ALMA a Akademická poradna Univerzity Pardubice ve spolupráci s katedrou věd o výchově Fakulty filozofické připravila nevšední zážitkový a informační seminář s názvem „Zažij si na vlastní kůži“. „Speciální seminář ukázal, jak se žije lidem se zdravotním postižením, a to v důsledkusmyslového, fyzického či psychického postižení. Návštěvníci si tak mohli sami vyzkoušet, že i život s hendikepem není nudný,“ řekla k akci Mgr. Jana Vágnerová z Akademické poradny Univerzity Pardubice.

VIDEO: Podívejte se, co se dělo na zážitkovém semináři

I vozíčkář může být horolezcem

Děti i dospělí se mohli zapojit do zajímavého a kreativního programu. Před vstupem do univerzitní auly měli návštěvníci možnost zdolat sedm metrů vysokou horolezeckou stěnu. Ne každý měl ale odvahu. Do lezení se odhodlal i jeden ze studentů, který se sám pohybuje prostřednictvím invalidního vozíčku.

Uvnitř auly byla jednotlivá stanoviště s nabídkou deskových her pro zrakově postižené, usednout jste mohli na speciální pomůcku tzv. koně v obýváku nebo se pustit do mluvení ve znakové řeči. Nechyběla ani muzikoterapie či arteterapie.

„Diskutovat bylo možné také s přítomnými odbornými poradci pro osoby s postižením, s diagnózou autismu i poruchami autistického spektra a pro osoby se závislostmi a dalším rizikovým chováním,“ doplnila k zážitkovému semináři Jana Vágnerová.

Autor: Bc. Věra Přibylová

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:

komentáře provozovány na Disqus