Den geoinformatiky na Fakultě ekonomicko-správní

28. 11. 2018

Stejně jako v předchozích letech i letos se Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připojila k celosvětové akci s názvem GIS DAY. Specialisté tento den informují veřejnost o tom, co je GIS a jak tato důležitá technologie ovlivňuje náš každodenní život.

Prezentace technologie geografických informačních systémů probíhala v šedesátiminutových blocích. První část prezentace vysvětlovala základní pojmy a ukázala nejrůznější aplikace v řadě odvětví lidské činnosti. Následovala prezentace o využití dat pořízených metodami dálkového průzkumu Země, včetně ukázky dronů a popisu jejich využití na Fakultě ekonomicko-správní. V učebně se s dronem sice nelétalo, ale i jen puštěné rotory vzbudily náležité nadšení. Součástí akce byla i „poznávačka“ vytištěných družicových snímků.

Účastníky přednášek byli studenti Obchodní akademie Pardubice a Gymnázia Pardubice Mozartova, proto byla závěrečná prezentace věnována možnosti studia na Fakultě ekonomicko-správní.

Fakulta připomněla tento osvětově-informační den zaměřený na geografické informační systémy v pátek 16. listopadu. K organizátorům akce Mgr. Pavlu Sedlákovi, Ph.D. a doc. Jitce Komárkové, Ph.D., oba z Ústavu systémového inženýrství a informatiky, se ještě připojil Ing. Oldřich Mašín, z Krajského úřadu Pardubického kraje, který prezentoval využití GIS v oblasti krizového řízení Pardubického kraje. Akce se zúčastnilo přes sto studentů a čtyři učitelé z pardubických středních škol.

 

Mgr. Pavel Sedlák, Ph.D.

Ústav systémového inženýrství a informatiky

Fakulta ekonomicko-správní


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět