Svět knihy: Čtenáře zaujal POP & BRAK

20. 06. 2014

Vydavatelství Univerzity Pardubice se prezentovalo se svými publikacemi na veletrhu Svět knihy v Praze.

Ve dnech 15. - 18. května 2014 se v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v Holešovicích konal jubilejní 20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014.

Návštěvníci univerzitního stánku letos projevili zájem především o publikace Fakulty filozofické, Fakulty zdravotnických studií a Dopravní fakulty Jana Pernera. „Nejvíce se prodávala novinka Pop & Brak. Populární literatura v kontextu proměn literární kultury editorů Antonína K. K. Kudláče a Jiřího Studeného a kniha Historici mezi domovem a světem vydaná v roce 2013,“ upozorňuje na zajímavé publikace Ing. Ivo Holava, vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice.

Univerzitní vydavatelství vystavovalo na stánku s dalšími českými vysokými školami.  Prodej knih však na letošním veletrhu nedosáhl loňské úrovně. „Nižší prodej publikací byl způsoben patrně proto, že jsme letos nevydali tolik komerčně lákavých novinek,“ hodnotí dvacátý ročník Ivo Holava.

Maďaři vzpomínali na Hrabala

Čestným hostem letošního jubilejního ročníku bylo Maďarsko, které si pro návštěvníky veletrhu připravilo zajímavý program v podobě čtení maďarských autorů, diskuzí a výstav. A právě maďarští spisovatelé a překladatelé vzpomínali také na českého spisovatele Bohumila Hrabala. Mezi nimi byl například autor literárního dialogu s Hrabalem Kličky na kapesníku, László Szigeti a prozaik Péter Esterházy, jehož román Hrabalova kniha vyšel česky v roce 2002.

Své publikace, odborné knihy a další literaturu letos představilo 409 vystavovatelů z 26 zemí světa.

Univerzitní vydavatelství v číslech

Za celý rok 2013 vydalo vydavatelství více než stovku tištěných publikací. Čtenářům zpřístupnilo padesátku titulů tzv. elektronických knih, které byly v e-shopu univerzitního vydavatelství k dispozici veřejnosti ke stažení zdarma. Všechny e-knihy jsou uloženy i v Digitální knihovně Univerzity Pardubice a na webech jednotlivých fakult. V roce 2013 prodalo Vydavatelství Univerzity Pardubice celkem 6 900 vlastních publikací.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět