Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice pořádá vánoční koncerty

12. 12. 2014

Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice pod vedením šéfdirigenta Mgr. Tomáše Židka PhD., zve všechny příznivce na poslední koncerty tohoto roku, které se ponesou v duchu Vánoc. Koncerty se budou konat v Rytířském sále v pardubickém zámku a v sále Sezemického domu.

Vysokoškolský umělecký soubor pořádá v pátek 12. prosince v šest hodin večer koncert v Rytířském sálu Zámku Pardubice na téma České barokní vánoce. V pásmu českých a moravských barokních vánočních koled zazní skladby od Bohuslava Matěje Černohorského, Františka Ignáce Tůmy, Šimona Brixi, Jana Campanuse Vodňanského a Josefa Segery.

Vstupenky na toto vystoupení lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketportal a v turistickém informačním centru Pardubic u Zelené brány. Cena v předprodeji je 100 Kč a na místě 120 Kč. V ceně vstupného je i drobné občerstvení.

Na mši Jakuba Jana Ryby do Sezemic

Příznivci České mše Vánoční Jakuba Jana Ryby si pak přijdu na své na tradičním koncertu města Sezemice, který pořádá Pardubický komorní orchestr ve spolupráci s Vysokoškolským uměleckým souborem v pondělí 15. prosince v sedm hodin večer v sále Sezemického domu. Pod vedením dirigentky Jany Mimrové zde vystoupí sólisté Jana Lesná, Markéta Štefániková, Marek Hergovits, Jan Jiráček a Jiří Kožnár. Cena vstupného na toto vystoupení je 70 Kč. Vstupenky lze v předprodeji zakoupit v Městské knihovně Sezemice.

Lucie Marešová
studentka FF, praktikantka zpravodaje


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět