Univerzitní vydavatelství vystavovalo knihy na veletrhu v Havlíčkově Brodě

31. 10. 2014

Univerzita Pardubice se jako vystavovatel zúčastnila 24. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, který se konal ve dnech 17. a 18. října v Kulturním domě Ostrov. Na rozdíl od veletrhu Svět knihy v Praze se zde vydavatelé vysokých škol prezentují samostatně různě velkými veletržními místy.

Vedle naší prezentace vystavovalo a prodávalo své publikace Vydavatelství Univerzity Palackého v Olomouci, Nakladatelství Karolinum, nakladatelství VUTIUM VUT v Brně a vydavatelství AMU měla pronajaté větší prostory v hlavním sále.

Představilo se sto spisovatelů

Podle údajů organizátora se letošního veletrhu zúčastnilo 165 vystavovatelů, v doprovodném programu vystoupilo více než 100 spisovatelů a počet návštěvníků poprvé lehce překročil hranici 15000. I když hlavním záměrem naší účasti na veletrhu byla prezentace práce našich akademických pracovníků a propagace univerzity cílená zejména na havlíčkobrodské středoškoláky, prodalo se 13 publikací v celkové částce 2591 Kč.

Knihu si odnesl i známý sexuolog

Největší zájem byl o publikace Fakulty filozofické. Jedním z mnoha návštěvníků našeho stánku byl i MUDr. Radim Uzel, kterého zaujala kniha Gender, víra a manželství v 'dlouhém' 19. století Zuzany Pavelkové Čevelové.

Po pečlivém prostudování jejího obsahu, s krátkým přerušením při pózování pro náš univerzitní časopis, se rozhodl ji zařadit do své knihovny.

Jubilejní 25. ročník knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě se bude konat 9. a 10. října 2015 a jeho mottem bude Nekonečný proud času.

Ing. Ivo Holava
vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět