Univerzita se zapojila do předvánočního povídání „Dva z jednoho těsta“ v Českém rozhlase Pardubice

16. 12. 2015

Na pondělní večer připravil Český rozhlas Pardubice přímý přenos speciálního programu „Dva z jednoho těsta aneb sejdeme se u jednoho stolu'. Do živého vysílání přijali pozvání nejrůznější zástupci z Pardubického a Královéhradeckého kraje. A nechyběla ani Univerzita Pardubice!

Známé osobnosti obou krajů, primátoři měst, hejtmani krajů, zástupci herců, sportovců, ale i akademiků a studentů z obou východočeských univerzit se v pondělí 14. prosince večer sešli v Golf Resortu Kunětická hora, tedy na půli cesty mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Povídali si předvánočně, vážně-nevážně, ale utkali se i ve znalostním souboji. Za to získávali body do pomyslné soutěže mezi oběma kraji o to, který z nich je lepší. Oba týmy si vedli po celé dvě hodiny vysílání velmi dobře. A netradiční souboj nakonec skončil remízou 22:22.

Barvy Univerzity Pardubice, a tedy i Pardubic, v rozhlasovém „hradubickém špičkování“ zastupovali a současně hájili historik prof. PhDr. Petr Vorel, CSc., a mluvčí univerzity Ing. Valerie Wágnerová, studenty pak Bc. Nela Michalicová z Fakulty filozofické a student Fakulty chemicko-technologické Jan Hrabovský.

Záznam vysílání si můžete poslechnout na stránkách Českého rozhlasu.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět