Umělci z Fakulty restaurování vystavovali v muzeu v Napajedlech

7. 04. 2016

Pokud jste se nedávno vydali do Napajedel, mohli jste v tamním muzeu objevit výstavu pedagogů litomyšlské Fakulty restaurování. Svá díla tu společně vystavovali Lukáš Tůma a Pavel Hošek. V jednom prostoru tak bylo možné obdivovat kombinace grafiky a objektů.

Výstava byla postavena na konfrontaci dvou výtvarných médií: grafiky a objektu-sochy. Grafiku Lukáše Tůmy představovaly velkoformátové listy vytištěné technikou hlubotisku, barevnými soutisky. Konstruktivistické objekty Pavla Hoška doplnily prostor od drobných konstrukcí architektonického charakteru-špejle, igelit, drát až po samostatně stojící železný objekt uzavírající celkovou instalaci.

Odkud se vzalo spojení těchto autorů?

Pavel Hošek a Lukáš Tůma jsou spolužáci, kteří se potkali na studiích na AVU v Praze. Oba se pak znovu potkali na Fakultě restaurování v Litomyšli, kde působí dodnes.

V rámci projektu Figurama, v němž jsou sdružení motivující umělecké vysoké školy u nás i ve světě, k rozvíjení studentské figurální kresby, malby a plastiky, se seznámili s Radkem Petříčkem, který jim nabídl možnost uspořádat výstavu právě v Napajedlech. Oba se tak chopili příležitosti vyzkoušet vzájemné spolupůsobení grafiky a objektů v jednom prostoru.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět