Plesová sezóna se nevyhnula ani pardubickým vysokoškolákům

30. 03. 2016

Plesová sezóna je již za námi, ale tancechtiví pardubičtí vysokoškoláci a nejen ti si letos určitě přišli na své i na univerzitě. V březnu pro ně totiž byly připraveny hned čtyři plesy a tančilo se nejen v Pardubicích, ale i u restaurátorů v Litomyšli.

Prvním plesem v pořadí byl ples studentů Fakulty restaurování, který se konal 11. března v prostorách Smetanova domu v Litomyšli. Černobílý ples se odvinul v atmosféře třicátých let minulého století podtržené jazzovou skupinou „Hotsy Totsy Five“. K tématu byl přizpůsoben i bohatý program, na němž se aktivně podíleli studenti čtvrtého ročníku bakalářského studia Fakulty restaurování. 

V tentýž den se v Pardubicích konal i 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky. Ples se uskutečnil v ABC klubu na Olšinkách. O hudební program se postarala skupina „EGO Retro Music“ a bylo zde i jiné kulturní vyžití jako například ukázky společenských tanců nebo vystoupení pohybového studia Hroch či Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice.

Kdo se ještě pořád tanečně nevybouřil, mohl hned následující den pokračovat opět v ABC klubu na prvním studentském univerzitním plese. V hlavním sále hráli opět kluci z „EGO Retro Music“ a „Tomas Show Band“, v kavárně pak „DJ Brumla“. O kulturně-společenské vyžití se postaralo již tradičně předtančení tanečního klubu LIFE, nebo nově Elvis Presley Show a Allis Jan. Vrcholem plesu byla již tradiční půlnoční tombola s drobnějšími i hodnotnějšími cenami. Druhý studentský ples se konal o týden později ve stejném duchu i programu.

Tím nám pro letošek plesová sezóna na univerzitě skončila a nezbývá nám nic jiného než schovat naše taneční úbory do šatníku a těšit na příští rok, co nám přinese, třeba se dočkáme i více plesů, kdo ví…

Na fotky z plesů se můžete podívat třeba na facebooku Univerzity Pardubice nebo Fakulty restaurování. Najdete se na nich?

Tomáš Pospíchal
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět