Univerzitní galerii pohltil grafický design

12. 09. 2016

Sedmdesát na sto – to je název nové výstavy, kterou až do 8. listopadu můžete navštívit v univerzitní galerii. Své úžasné výtvory a neotřelé nápady tu představují studenti oboru Grafický design Střední odborné školy cestovního ruchu Pardubice. Najdete tu práce nejen současných studentů, ale i absolventů.

„Název výstavy vychází z rozměru prací, digitálních tisků, ze kterých je výstava především složena. Jde o volnou tvorbu na soutěž Grafika roku nebo jsou takto nazvětšovány vybrané návrhy z jiných zadání. Měli jsme z čeho vybírat,“ vysvětluje název aktuální výstavy MgA. Lucie Farářová ze SOŠ cestovního ruchu Pardubice.

Důraz se klade na různé techniky

Již během studia je kladen důraz na samostatnost a zodpovědnost, postupné zdokonalování se. Studenti musí zvládnout nejen techniku, ale i vyjadřovací prostředky, praktické dovednosti (např. v předmětu Navrhování, Výtvarná příprava – kresba, malba). „Vyžadujeme hledání originálního řešení zadaného tématu, zkoumáme proces práce, jejíž součástí je i prezentace, obhajoba,“ upřesňuje Farářová. I proto je absolvent Grafického designu připraven uplatnit se po studiu v různých oblastech týkajících se designu, propagace a reklamy.

K vidění jsou třeba plakáty, piktogramy nebo obalový design

„Vystavujeme nejrůznější výtvarné techniky, se kterými se studenti mohou seznámit. Snad jen kresba a klasické grafické techniky zde nejsou zastoupeny. Nejvíce prací je výsledkem počítačové grafiky. Fotomontáž, polygonální grafika, vektorová grafika, dále zde můžete vidět malbu, ruční koláž fotografií, vazbu knih, tvorbu obalů,“ dodává k výstavě Farářová. Vystavené ukázky studentských plakátů vztahující se k nejrůznějším událostem, obalového a užitkového designu, navržených vizuálních prvků a stylů, informačních piktogramů ad. jsou toho důkazem.

Zpříjemněte si den uměním

Obdivovat nápadité studentské výtvory můžete třeba cestou z práce či ze školy nebo během kterékoliv volné chvilky. Galerie je totiž otevřena téměř každý den. Do konce září od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 hodin a v pátek od 8 do 16 hodin. V říjnu a v listopadu dokonce až do 20 hodin, v pátek do 16 hodin. A během podzimních měsíců dokonce i v sobotu od 8 do 12 hodin. Další informace naleznete zde nebo na stránkách SOŠ cestovního ruchu

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět