Univerzitní galerie vystavuje obrazy a kresby Jaroslava J. Alta

29. 02. 2016

Od konce února zkrášlila univerzitní galerii další výstava. Do 5. dubna své obrazy a kresby vystavuje akademický malíř docent Jaroslav Alt, který se věnuje malbě, grafice a restaurování uměleckých děl a působí na Fakultě restaurování v Litomyšli.

,,Autor nachází inspiraci pro svoji malířskou tvorbu především v prostředí, ve kterém se pohybuje a žije, tedy přesněji v krajině/přírodě svého rodiště i současného bytí. Snaží se proniknout pod vrchní rovinu běžného vizuálního pozorování k rovině, možná hlubině a výšině porozumění prostoru, ve kterém se pohybuje a kterého je součástí,říká k autorově práci kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil. 

Autor vystavoval na řadě míst po celém světě

Docent Jaroslav J. Alt se narodil v Kutné Hoře. Vystudoval v letech 1969–1975 Akademii výtvarných umění v Praze. V současné době pracuje v Ateliéru restaurování nástěnné malby a sgrafita Fakulty restaurování Univerzity Pardubice a také na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.

Od roku 1979 se účastnil na 80 výstavách v České republice, Slovensku, Rakousku, Polsku, Německu, Belgii, Nizozemí, Francii, Malajsii, Rusku, Kolumbii, Egyptě, USA. Je zastoupen v řadě sbírek domácích, např. v Galerii Felixe Jeneweina města Kutné Hory, Městské galerii v Litomyšli, Národní galerii v Praze, ale i v řadě sbírek v zahraničí, např. Art Unidentified, collection, Nishinomiya v Japonsku; National Gallery of Art, ve Washingtonu D. C. v USA nebo v Museum of Contemporary Art v egyptské Gize.

Až do 5. dubna

Výstava jeho obrazů a maleb v Galerii Univerzity Pardubice je ke zhlédnutí ve vestibulu Univerzitní knihovny do 5. dubna. Je otevřena tradičně od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup je volný.

Tomáš Pospíchal
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět