Starosta Chocně Ladislav Valtr: Největším úspěchem byla akvizice Pivovaru Hlinsko

16. 12. 2014

V devadesátých letech působil v České spořitelně jako specialista úvěrů, na dva roky si „odskočil“ do Českomoravské záruční a rozvojové banky, kde zastával funkci náměstka ředitele pro region Hradec Králové. Do spořitelny se vrátil a rovnou povýšil na ředitele komerčního centra. Poté z pozice spolumajitele řídil hlinecký Pivovar Rychtář. Starosta města Chocně Ladislav Valtr patří k úspěšným absolventům naší univerzity.

Co vám přineslo studium na Univerzitě Pardubice, respektive na Vysoké škole chemicko-technologické v Pardubicích?

Studium na vysoké škole mi dalo velmi dobrý celkový vhled do principů daného oboru, osobně jsem se pak více zajímal o fungování chemicko-potravinářských výrob.  A jelikož mou specializací ve vyšších ročnících byla ekonomika a řízení, tak jsem tam měl možnost „pochytit“ i širší ekonomické souvislosti, které mi pak by byly právě v kombinaci s „technologicko-technickými“ poznatky velmi dobrým základem v mém prvním bankovním „angažmá“ při posuzování výrobních podnikatelských záměrů, tj. lepší cit a pochopení pro výrobní projekty, než měl čistý ekonom třeba z vysoké školy ekonomické.

Co považujete za největší úspěch ve své profesní kariéře?

Vítězný projekt na nákup Pivovaru Hlinsko v rámci tzv. velké privatizace od Fondu národního majetku.

Co byste poradil studentům Univerzity Pardubice, kteří chtějí uspět ve své profesi?

Není potřeba mít samé jedničky, ale naučit se přemýšlet o souvislostech a hlavně „vydržet“.

Ing. Ladislav Valtr, MBA

Věk: 44 let

Vzdělání: VŠCHT/Univerzita Pardubice (1993), obor Ekonomika a řízení chemického a potravinářského průmyslu, Pražská mezinárodní manažerská škola (PIBS)

Od roku 1993 pracoval v České spořitelně jako specialista úvěrů. Po dvou letech banku opustil a působil v Českomoravské záruční a rozvojové bance jako náměstek ředitele pro region Hradec Králové. Do spořitelny se vrátil v roce 1999 a zastával až do roku 2002 funkci ředitele komerčního centra Hradec Králové. V letech 2002 – 2008 byl statutárním jednatelem a poté dosud předsedou dozorčí rady v Pivovaru Rychtář v Hlinsku. Od roku 2006 byl dvě volební období místostarostou města Chocně. V říjnu roku 2014 opět uspěl ve volbách a stal se starostou tohoto východočeského města. Řeší rozpočet, veřejné zakázky, věnuje se evropským projektům. Současně od roku 2012 působí i jako krajský zastupitel, kde je  místopředsedou Finančního výboru Zastupitelstva Pardubického kraje.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět