Petr Vodvářka: Absolvent „chemičárny“ v roli honorárního konzula Austrálie

9. 01. 2015

Dalším úspěšným absolventem naší univerzity je i Petr Vodvářka. Dnes honorární konzul Austrálie pro Českou republiku. Studium anorganické chemie u profesora Votínského ukončil na Vysoké škole chemicko-technologické v roce 1980.

A hned nastoupil do tehdejšího podniku zahraničního obchodu Centrotex do referátu dovozu umělých vláken. Po dvouletém působení odešel pracovat do Ústavu pro výzkum rud (ÚVR) v Mníšku pod Brdy, kde jeho hlavní náplní byly technologie na zpracování zlatých a stříbrných rud a druhotných materiálů.

„Tady jsem se v roce 1990 setkal s ředitelem americké poradenské společnosti Einhorn Associates. Po roční praxi v této společnosti jsem se stal napřed jejím zaměstnancem, poté partnerem a ředitelem české pobočky, která se soustředila na fúze a akvizice v chemickém a farmaceutickém průmyslu,“ vzpomíná na léta strávená u americké společnosti Petr Vodvářka.

V letech 1996 – 1998 vystřídal dvě poradenské společnosti, aktivní ve strategickém managementu a reorganizaci struktury společnosti (nejprve americkou Arthur D. Little, poté britskou PA Consulting Group).

V roce 1998 přijal nabídku australské vlády vést pražskou pobočku vládní agentury Australian Trade Commission, která se zabývá podporou australským vývozcům a investorům na neaustralských trzích (český a slovenský trh). „V poslední době pomáháme při návrhu a realizaci strategických projektů, zejména ve vědě a výzkumu, a to v oblasti vzdělání, zdravotní péče o seniory, hornictví, telemedicíně, inovativních materiálů,“ přibližuje svou profesi Petr Vodvářka, který v rámci celosvětové strategie australského ministerstva zahraničí slučovat obchodní a diplomatickou činnost přijal funkci honorárního konzula Austrálie pro Českou republiku. Obě tyto pozice zastává dodnes.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět