Martin Zezula: Využijte každou příležitost k praxi. Pomůže vám při hledání zaměstnání

20. 10. 2016

V rubrice osobnosti představujeme pravidelně úspěšné absolventy naší univerzity. A zde je další z nich. V roce 2007 úspěšně ukončil studia na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice. Ihned po promoci nastoupil do společnosti Siemens, s. r. o., kde pracuje dosud. Nyní na pozici vedoucího údržby lokomotiv Siemens.

Co vám přineslo studium na Univerzitě Pardubice?

Studium na Univerzitě Pardubice mi přineslo nové přátele, velmi pozitivní pětiletou zkušenost do budoucího života, znalosti a především vystudování oboru Dopravní prostředky – kolejová vozidla i možnost pracovat v oboru, který je perspektivní a tradiční.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch v profesní kariéře?

Za svůj největší profesní úspěch považuji možnost podílet se na dodávkách elektrických lokomotiv Siemens ES64U4 Taurus pro společnost Advanced World Transport a.s.

Co byste poradil studentům Univerzity Pardubice, kteří chtějí uspět ve své profesi?

Studentům Univerzity Pardubice bych poradil, aby již při studiu využili možnost praxe, Trainee programu nebo jiné formy spolupráce s firmou z oboru, třeba už ve 4. ročníku, jelikož jim tato zkušenost pomůže v budoucnu při hledání zaměstnání. Pokud s nimi bude mít firma pozitivní zkušenosti, je možné, že jim nabídne práci ihned po ukončení studia.

Kdo je Ing. Martin Zezula: Vystudoval obor Dopravní prostředky – kolejová vozidla na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice. V roce 2007, ihned po ukončení studia, nastoupil do divize Mobility společnosti Siemens, s. r. o., nejprve na pozici projektového pracovníka Full Service Metro Praha, posléze na pozici inženýra servisu – vedoucího údržby lokomotiv Siemens. Na této pozici pracuje dodnes.

Mgr. Jana Hlavatá
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět