Petra Kostková: Titul z Univerzity Pardubice mi pomohl u přijímacích pohovorů

2. 05. 2016

Na své profesní kariéře pracovala již během studia. Svědomitě se připravovala na cvičení a snažila se co nejvíce ověřit si své teoretické znalosti v praxi. Ihned po promoci nastoupila do společnosti Danone, kde pracovala dva roky. Od roku 2013 pracuje pro IKEA Group na pozici Supply planner.

Co vám přineslo studium na Univerzitě Pardubice?

V roce 2011 jsem úspěšně dokončila studium oboru Ekonomika a management podniku na Fakultě ekonomicko-správní.

K mému profesnímu rozvoji nejvíce prospěla cvičení, na kterých jsme si vždy mohli prakticky procvičit témata z přednášek. Vedly se mimo jiné otevřené debaty a diskuse. Jsem přesvědčena, že díky praktickým ukázkám a příkladům si student znalosti snadněji osvojí a prohloubí, což poté vede ke zvýšenému zájmu o daný obor.

Za velký přínos považuji také všechna zajímavá témata seminárních prací, která postupně spolužáci představovali v rámci jednotlivých cvičení. Velmi se mi líbily i Týdny TEORIE A PRAXE. Ty nejenže daly ještě hlubší rozměr zajímavým ekonomickým tématům, ale zároveň jsme měli jedinečnou příležitost seznámit se s potenciálními zaměstnavateli.

Co považujete za největší úspěch ve své profesní kariéře?

Osobně jsem se setkala u pracovních pohovorů s feedbakem, že právě jako absolventka Univerzity Pardubice jsem byla pozvána do užších kol výběrových řízení. V současné době za svůj největší pracovní úspěch považuji práci pro IKEA, kde pracuji na pozici supply planner. Tato pozice zahrnuje řešení globální kapacity dodavatelů worldwide, logistiku, production planning, celý supply chain. Důkazem dobře odvedené práce jsou pro mě naši spokojení zákazníci. Což je pro mě zároveň i tou největší motivací.

Co byste poradila studentům Univerzity Pardubice, kteří chtějí uspět ve své profesi?

Nepodceňujte studium. Zodpovědně se připravujte na cvičení, snažte se co nejvíce propojovat znalosti s praxí, studujte společně – nejlépe v týmu. Práce v týmu vás obohatí, naučíte se více sdílet své myšlenkové pochody a prodávat sami sebe včetně svých názorů. Zaměřte se na brigády, které vám dají do budoucna praxi v oboru, kterému se chcete věnovat. Zkoušejte více profesních odvětví. Buďte odvážní a aktivní. A nezapomínejte na cizí jazyky a cestování. Úspěchu musíte jít naproti.

Kdo je Ing. Petra Kostková: Ing. Petra Kostková v roce 2011 ukončila studium oboru Ekonomika a podnikový management na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Hned po promoci začala pracovat pro mezinárodní společnost Danone, a. s., Czech Republic. Nejprve na pozici Junior supply planner, poté na pozici Sennior planner & import/export planner. V prosinci 2013 nastoupila do společnosti IKEA Group, kde má již více než dva roky na starosti tzv. supply chain včetně globálních kapacit evropských dodavatelů. Řídí se mottem „Keep your dreams alive!“, které ji žene neustále kupředu v osobní i pracovní rovině.

Mgr. Jana Hlavatá
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět