Díky nezdarům můžete dosáhnout velkých úspěchů, říká absolvent Miloslav Kočí

8. 08. 2018

Už ve třiceti letech se Miloslav Kočí, absolvent Univerzity Pardubice, stal TOP manažerem a vedoucím projektových manažerů a procesních inženýrů v Automotive Lighting, s.r.o. v Jihlavě.

Firma má po světě třicet závodů a patří do koncernu FCA. „Pobočka v Jihlavě patří k těm úspěšnějším, a tak pracujeme na projektech s nejnovějšími technologiemi a tvoříme benchmark v mnoha procesech. Moje odpovědnost je získávání nových projektů a úspěšné vedení projektových manažerů, aby se jejich projekty staly co možná nejvýnosnějšími a bezproblémovými,“ říká Miloslav Kočí.

V rámci svojí práce často jezdí na eskalační meetingy k zákazníkům, nebo prezentuje ožehavá témata při zákaznických návštěvách ve firmě. „Práce je to odpovědná a mnohdy náročná, ale pro mě velice zajímavá a hlavně nestereotypní,“ vysvětluje Miloslav Kočí.

Vysoká škola dá víc, než jen vědomosti

Na studijní léta na Univerzitě Pardubice vzpomíná rád. A nejen proto, že se tam potkal se svou manželkou. „Nikdy jsem nebyl ten, co usínal s knížkou. Bavil mě sport, kamarádi, zábava a vysokou školu jsem chtěl prostě jen zkusit. Musím ale říct, že zábava a studium se vzájemně nevylučuje, ba naopak, dá se dobře skloubit,“ říká Miloslav Kočí.

A nejsou to jen vědomosti, které je podle něj důležité na vysoké škole získat. Jsou to i ostatní dovednosti, které se potom v pracovním životě hodí. „To hlavní, co si z univerzitních studií odnesete, není pouze znalost Maxwellových rovnic, nebo jak počítat integrál. Důležitější je vědět, jak získávat kontakty, jak prezentovat před publikem, schopnost dohledat důležité informace nebo se umět připravit na významnou zkoušku. To vše mi Univerzita Pardubice dala, bez toho bych se v mém zaměstnání neobešel,“ vysvětluje Miloslav Kočí.

Nezdary mohou být cestou k cílům

Za svůj zatím největší profesní úspěch považuje Miloslav Kočí to, že nyní zastává vysokou pozici s velkou zodpovědností. „Ve třiceti letech jsem se dostal do TOP managementu firmy s 2500 zaměstnanci. Pracuji s nejmodernějšími technologiemi, vedu talentované manažery a prezentuji vrcholovým manažerům největších světových automobilek,“ říká Miloslav Kočí.

A co by doporučil studentům, kteří nyní na jeho alma mater studují? „Vyhledávejte nekomfortní situace. Nebojte se neúspěchu, protože jen díky nezdarům můžete dosáhnout velkých úspěchů.“

Kdo je Ing. Miloslav Kočí

Miloslav Kočí se narodil 28. února 1986 v Zábřehu na Moravě. V letech 2005 až 2008 studoval na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice bakalářský obor Komunikační a mikroprocesorové technologie, navázal studijním programem Komunikační a řídící technologie a v roce 2010 získal titul inženýr. Více než rok pracoval pro pardubickou firmu Eldis, kde se věnoval práci projektového manažera. Od roku 2013 pracuje v Automotive Lighting, s.r.o. – firmě, která má po světě 30 závodů a patří do koncernu FCA. Od počátku loňského roku působí na pozici vedoucí oddělení projektových manažerů a procesních inženýrů.

Bc. Zuzana Zlinská
externí redaktorka
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět