Víkend s aerobikem v relaxačním centru

2. 07. 2014

Víkend s aerobikem je tradiční akce, která se pořádá pravidelně v každém semestru v prostorách tělocvičen univerzity. Tentokrát byla pro studentky a studenty připravena malá změna, a to právě v místě konání. Sportovalo se v Třemošnici.

První dubnový víkend byly pro studentky (tentokrát se účastnily pouze dívky) připraveny tři dny cvičení ve Sportovně relaxačním centru Lihovar v Třemošnici. Tento areál nabídl ideální podmínky pro cvičení všech různých forem. Cvičit se začalo už v pátek lekcemi aerobiku a posilování. V sobotu byla možnost se hýbat už od brzkých ranních hodin, kdy si ještě před snídaní mohly studentky zacvičit powerjogu, nebo si jít zaběhat.

Od sportu k relaxu

Dále pokračoval nabitý program až do večerních hodin, který nabídl aerobní hodiny (zumba, double aerobik), kondiční hodiny (deep work, kruhový trénink, tabata), druhou lekci powerjogy a aquaaerobik. Těm, kterým po náročném dni ještě zbyly síly, mohly využít příjemné regenerace organismu v sauně a vířivce. V neděli byl program pouze v dopoledních hodinách a na účastnice čekala poslední lekce powerjogy, dále indoorcycling, port de bras a krátká přednáška o dýchání, zdravém držení těla a zapojení hlubokého stabilizačního systému v běžných denních činnostech.

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět