Na start Běhu naděje se postavil rekordní počet lidí

17. 10. 2014

Letošní ročník Běhu naděje, charitativní akce, která je nejen sportovní událostí, ale především podporuje každoročně výzkum rakoviny, se opět uskutečnil 13. října na Pernštýnském náměstí. Záštitu nad akcí převzala Univerzita Pardubice a Univerzitní sportovní klub.

Pohyb, krásné počasí, ale i snaha přispět symbolickou částkou na boj proti onkologickým onemocněním přilákal rekordní počet běžců, cyklistů a bruslařů. Téměř pět set účastníků si proběhlo nebo projelo trať, která byla letos kvůli stavebním pracím v centru Pardubic lehce, oproti jiným ročníkům, pozměněna.

Pestrý doprovodný program

Po úvodním slovu primátorky Pardubic MUDr. Štěpánky Fraňkové a zástupcích Univerzity Pardubice, prorektorky doc. PaedDr. Jany Kubanové, CSc., a vedoucího Katedry tělovýchovy a sportu Mgr. Tomáše Macase, Ph.D., začal program, který celou akci doprovázel.

Příchozí se mohli podívat na vystoupení Tanečního pohybového studia Hroch nebo na předtančení studentek Univerzity Pardubice a cvičitelek Univerzitního sportovního klubu (USK). Během celého dopoledne byla možnost využít konzultace se studenty Fakulty zdravotnických studií, kteří zájemcům změřili krevní tlak, tělesný tuk, popřípadě poradili ohledně tělesné výživy a pohybu.

Zlepšit své zdraví a pomoci druhým

Těsně před startovním výstřelem se závodníci zahřáli s cvičitelkami USK a poté už je čekal běžecký okruh. Zhruba třicet minut po běžcích vyrazili na trať bruslaři a cyklisté. K této akci se jednoznačně hodí známé heslo Pierra Coubertina: „Není důležité zvítězit,ale zúčastnit se“. A dále určitě touha udělat něco pro své zdraví a především pomoct druhým.

Díky hojné účasti se vybralo 16.860 Kč. Tato částka i zaplněné Pernštýnské náměstí naznačuje, že veřejnosti není otázka zdraví lhostejná a že snaha pomoci těm, kteří to potřebují, je stále větší a větší. Budeme se těšit a doufat, že účast bude v příštím roce minimálně stejná a že bude opět možnost spojit příjemné s užitečným.

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět