Steeplechase cross country dostih Cena Univerzity Pardubice

20. 06. 2014

Jedním z prvních letošních odpolední na dostihovém závodišti v Pardubicích bylo v sobotu 24. května první dějství čtyřdílného seriálu domácích kvalifikačních dostihů pro podzimní 124. ročník Velké pardubické.

Součástí sobotního dostihového odpoledne byl tradičně, letos již po dvanácté, i steeplechase cross country dostih Cena Univerzity Pardubice.

Běžel se před třetí hodinou jako dostih IV. kategorie na 3 300 metrů, čtvrtý v rámci dostihového odpoledne a byl věnován pětiletým a starším koním. Na start se postavilo jedenáct koní a roli favorita potvrdila šestiletá Ryana s žokejem Martinem Liškou v sedle. Cenu vítěznému koni i jeho týmu – jezdci, trenérovi a majiteli – předal rektor univerzity profesor Miroslav Ludwig.

Překvapivé vítězství

V 17 hodin pak návštěvníky čekal start hlavního závodu – Velké ceny města Pardubic - I. kvalifikace na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, XXII. ročník steeplechase cross country na 5 800 metrů, který trochu překvapivě ovládl devítiletý hnědák valach Nikas v sedle s žokejem Markem Stromským.

Pozvání rektora na dostihové odpoledne do lóže Univerzity Pardubice přijali rektoři hned několika českých veřejných vysokých škol, členové vedení univerzity a fakult.

S přítomnými přišla pobýt i místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Mgr. Libuše Horská, která je zároveň členkou Správní rady Univerzity Pardubice, primátorka Statutárního města Pardubic MUDr. Štěpánka Fraňková, rovněž členka univerzitní správní rady, a Ing. Ivo Toman, MBA, předseda Správní rady Univerzity Pardubice.

V univerzitní lóži panovala po celé odpoledne příjemná atmosféra, dobrá nálada, sportovní nadšení a umírněná sázkařská vášeň, promíchané s trochou odborného i jiného diskutování.

Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka a mluvčí UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět