Obhájí hokejisté poslední vítězství? Univerzitní derby se blíží

2. 10. 2014

Dělí je přibližně dvacet kilometrů. Dvě univerzity, jejichž hokejisté hrají kvalitní hokej. Už brzy proti sobě nastoupí v pardubické ČEZ Aréně. Hráči Univerzity Pardubice se připravují na derby. Budou chtít obhájit své vítězství z posledního akademického mistrovství.

Jsou z Pardubic, ale hrají za Univerzitu Hradec Králové, kde studují.  Jsou z Hradce Králové, ale nastoupí za Univerzitu Pardubice.  Mimo univerzitu reprezentují hokejisté obou týmů své mateřské kluby. Zkušenosti mají z extraligového a ligového hokeje, ale i nižších soutěží. I když spolu pravidelně netrénují, do utkání vstupují jako dobře sehraný celek.

Mistři roku 2014

Univerzitní hokej je jiný, nehraje se na jednotlivá kola, tak jak je tomu v hokejových soutěžích. Tady se během jediného týdne hraje o titul akademického mistra.

„Kluci, kteří na Univerzitě Pardubice studují, hrají a trénují celou sezonu ve svých klubech a my je „využijeme“ na jednorázovou týdenní akci – Akademické mistrovství ČR v ledním hokeji. Na posledních třech akcích jsme byli vždy ve finále,“ říká trenér pardubických univerzitních hokejistů Petr Filip a dodává:

„Ve dvou předchozích letech jsme ve finále skončili dvakrát druzí a mistrovský titul si odnesli hokejisté z Univerzity Palackého v Olomouci. Letos jsme ale tento stav otočili v náš prospěch. Narazili jsme na velmi dobrý tým Univerzity Hradec Králové a po velkém boji zvítězili 2:0.

Hokejisté univerzity Pardubice tak dosáhli historicky nejlepšího umístění v novodobých akademických mistrovstvích v ledním hokeji.

Nervozita se připouští

Hokejové utkání univerzit bude vlastně reprízou posledního finále. Je to přátelské utkání, které by mělo přinést atraktivní podívanou.  Na některých hráčích může být nervozita a pocit zodpovědnosti znát více než obvykle. „Nervozitu zatím nepociťuji, ale jak se bude blížit den D, tak se tyto pocity určitě dostaví. Většina kluků před tolika diváky ještě nehrála,“ podotýká kouč pardubického týmu.

Dvaadvacetiletý kapitán mužstva Petr Vlček se se slovy trenéra ztotožňuje, zůstává ale klidný. Samozřejmě je něco jiného hrát na domácím ledě, ale nervózní snad nebudu, ale pokud přijde víc lidí, bude to určitě zvláštní, protože spousta kluků před nějakou větší návštěvou nikdy nehrála.“

Derby je tradice

Na podobná utkání, která se v minulosti odehrála, dorazilo na pět tisíc lidí. Poslední loňské derby mezi hokejovými výběry Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického sledovalo v brněnské hale Rondo na sedm tisíc diváků. „Snad toto číslo překonáme,“ doufá ještě ve vyšší účast fanoušků Petr Filip.

A kdo jiný by měl být patronem akce, než brankář Dominik Hašek, který studoval vysokou školu v Hradci Králové, ale zářil v pardubickém hokejovém dresu.

Hokejové derby 8. října netradičně zahájí letošní akademický rok. Zápas začíná v 18 hodin v pardubické ČEZ Aréně a v ceně vstupenky 200 Kč (pro studenty obou univerzit se slevou za 70 Kč, resp. za 150 Kč) je také vstup na afterparty v nákupním centru Afi palác.

Vstupenky lze zakoupit na pokladnách ČEZ Arény Pardubice nebo online na adrese http://www.derbyuniverzit.cz/, zlevněné vstupenky pro vysokoškoláky na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice v Kunětické ulici.

Na akci vystoupí kapely Voxel, Rybičky 48, Smola a hrušky, Dukla Vozovna a Sabrage.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět