Hokejové derby vyhrála Univerzita Hradec Králové

17. 10. 2014

Historicky první hokejové derby mezi Univerzitou Pardubice a Univerzitou Hradec Králové se uskutečnilo 8. října v pardubické ČEZ Aréně pod záštitou obou univerzit a hokejového klubu Pardubice. Akce přilákala téměř tři tisícovky diváků, kteří přišli fandit svým týmům.

Už před začátkem zápasu byla atmosféra v hledišti nabitá jak na tribuně domácích, tak i hostů. Kvalitní zápas naznačoval i fakt, že se tyto dva týmy střetly ve finále letošního akademického mistrovství, kde zvítězila Univerzita Pardubice. První třetina začala symbolickým vhazováním rektorů obou univerzit, profesora Miroslava Ludwiga a profesora Josefa Hynka společně s čestným hostem Dominikem Haškem.

Gólová smršť a snaha o vyrovnání

Začátek utkání vzali poměrně rychle do svých rukou hráči Univerzity Hradec Králové, kteří dali dva góly v prvních pěti minutách. V závěru první třetiny se hostům povedlo střelit ještě jednu úspěšnou branku a do kabin odcházeli hradečtí s třígólovým náskokem. První branku se podařilo domácím dát až v osmé minutě druhé třetiny. Od té doby se začali pardubičtí prát o srovnání stavu, které se bohužel oddálilo dalším gólem východočeského rivala na stav 1:4.

V třetí třetině se už domácím nepodařilo dohnat ztrátu z první třetiny a utkání nakonec skončilo stavem 3:6 pro Univerzitu Hradec Králové.  Dva góly Univerzity Pardubice vstřelil Marek Hemský, třetí si připsal Patrik Moučka.

Momenty, které rozhodly

„O vítězi rozhodla první třetina a vlažnější přístup hráčů naší univerzity. Druhým momentem bylo, když se kluci po vstřeleném prvním gólu nadechovali k velkému náporu, a inkasovali poměrně laciný gól. Stav utkání tak byl už 1:4,“ říká kouč hokejistů Univerzity Pardubice Mgr. Petr Filip a dodává:

„Přestože derby skončilo pro naši univerzitu prohrou, diváci zažili velice pěkný zápas, do kterého šli hráči naplno.“

Hned po skončení utkání se mluvilo o odvetě, která by mohla proběhnout v příštím roce a na kterou se těší určitě nejen hráči, ale i trenér pardubického týmu Petr Filip. Doufáme, že se z této akce stane hezká tradice a že toto utkání bude opravdu přátelské a bude nejen sportovní událostí ale i propojí studentský život těchto dvou univerzitních měst.

Univerzity Pardubice reprezentovali tito hráči: Truhlář Roman, Paleček Jan, Bancíř Jan, Boguaj Přemysl, Krejnus Robert, Siváček Roman, Škvor Jan, Tvrdík Jiří, Wasserbauer Jakub, Bouda Pavel, Brukner Filip, Fedor Matyáš, Hemský Marek, Holec Jakub, Kněžour Daniel, Moučka Jaroslav, Moučka Patrik, Petružálek Martin, Pniok Ondřej, Poulíček Patrik, Škoda Petr, Vlček Petr.