Hokejisté jsou akademičtí mistři

9. 07. 2014

Je to doma! Hokejisté Univerzity Pardubice vybojovali nejcennější zlatý kov a získali titul mistra ČR pro rok 2014. Ve finálovém zápase porazili východočeského rivala – Univerzitu Hradec Králové.

Ve dnech 22. – 25. dubna proběhlo 11. akademické mistrovství a 9. ročník Memoriálu Jana Eysselta v ledním hokeji. Regionální přebory se hrály ve Slaném, Brně a Ostravě. Play-off a finálové zápasy se konaly, tak jako minulé roky, na zimním stadionu ve Slaném, který poskytuje komplexní ekonomicky výhodné zabezpečení mistrovství (ubytování, stravování a ledovou plochu).

Základní část se hrála jednokolově ve čtyřech oblastních skupinách: Praha, Čechy, Morava jih a Morava sever. Nejlepší dvě družstva z každé oblastní skupiny v rámci regionálních přeborů Čech a Moravy se utkaly 23. dubna o vítěze regionu. Play-off a finále o titul akademického mistra ČR pro rok 2014 se konalo 24. a 25. dubna ve Slaném. Do těchto finálových bojů postoupily z přeboru skupiny Čechy týmy Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové.

Derby mezi Východočechy

Letošního akademického mistrovství v ledním hokeji se zúčastnilo 19 mužstev, které reprezentovalo 310 hráčů. Bylo sehráno 59 utkání v základních skupinách a play-off. Mezi poslední čtyři týmy postoupila Univerzita Pardubice a Univerzita Hradec Králové jako zástupci skupiny Čechy a Univerzita Ostrava a Univerzita Olomouc jako zástupci Moravy. Do finále se probojovala Univerzita Pardubice, když výsledkem 9:0 porazila vítěze předchozích dvou ročníků Univerzitu Olomouc, a Univerzita Hradec Králové, která zdolala Univerzitu Ostrava a tím nadvláda Moravských týmů skončila.

„Ve finále jsme narazili na velmi dobrý tým Univerzity Hradec Králové a po velkém boji zvítězili 2:0. Dosáhli jsme historicky nejlepšího umístění Univerzity Pardubice v novodobých akademických mistrovstvích v ledním hokeji. Byla to ta nejlepší propagace naší univerzity po sportovní stránce i mimo led,“ říká Mgr. Petr Filip z Katedry tělovýchovy a sportu.

Vítězná sestava: Čáp, Truhlář - Krejnus, Zdráhal - Škvor, Lenoch - Bancíř, Tvrdík - Moučka J., Poulíček, Moučka P. – Vlček, Hemský, Řehák – Pniok, Škoda, Bouda – Beleš, Kňežour, Vala.

Nejlepšími hráči finále: Zdráhal, Moučka J., Vlček a Poulíček

Mgr. Petr Filip
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět