Sportovní den zahájil oslavy 17. listopadu

18. 12. 2014

V rámci akcí k 17. listopadu tradičně Katedra tělovýchovy a sportu pořádala sportovní den. Turnaje a soutěže začaly hned ráno, a to nejen v tělocvičnách, ale i na loděnici Univerzity Pardubice.

Letos se konal 14. listopadu a studenti se mohli zapojit celkem do sedmi sportovních odvětví. Jako vždy se běžel přespolní běh kolem slepého ramene Labe, kterého se zúčastnilo 32 mužů a 7 žen a který je započítán do soutěže Standarta rektora. Další disciplínou, jež se rovněž započítává do série soutěží Standarty rektora, byl závod jednotlivců na veslařském trenažeru, který se konal v tělocvičně.  Dva tisíce metrů na čas si zajelo 13 mužů a 5 žen.

Dále se sehrála mezi studenty přátelská utkání ve futsalu a basketbale a florbalový turnaj, ve kterém se utkaly 4 týmy. Stejně jako v loňském roce byl kvalitně obsazen i volejbalový turnaj smíšených družstev, přihlásilo se rekordních 12 týmů. Posledním sportem aktivního dne byl badmintonový turnaj jednotlivců za účasti 20 mužů a 3 žen.