Populární badminton má další vítěze univerzitního turnaje

2. 07. 2014

Badminton je stále jeden z nejoblíbenějších sportů na univerzitě a důkazem toho je i hojná účast na studentských turnajích. V tomto semestru se odehrál jak turnaj singlů, tak turnaj smíšených dvojic, tzv. mixů.

Mixy a singly mužů se odehrály švýcarským systémem. O pořadí rozhodoval získaný počet bodů, v případě rovnosti bodů se pořadí dopočítávalo pomocí progresu, v případě rovnosti progresu pomocí Buchholzova pomocného hodnocení. Ženy odehrály turnaj systémem „každý s každým“.

Výsledky v kategoriích

V singlech mužů celkem jednoznačně zvítězil z celkového počtu 19 hráčů Jakub Gamon (FChT). O další umístění sehrálo velice vyrovnaný boj pět badmintonistů na velice shodné hráčské úrovni. Nakonec na základě progresu skončil na druhém místě Jakub Merta (FF) a třetí příčku obsadil Petr Vlček (FF). V ženách, kterých se přihlásilo do turnaje 6, bylo první místo také poměrně jasné, vyhrála Zuzana Černá (FChT). Druhou a třetí příčku si rozdělily Pavla Procházková (KTS) a Jana Bachurová (FES).

Pořadí ve Standartě rektora dopadlo následovně: FChT – 5 bodů, FF – 4 body, FES – 3 body. V turnaji mixů, kterého se zúčastnilo celkem 13 dvojic, dopadly výsledky následovně. První místo obsadili Jakub Gamon – Nela Konečná (FChT) a o druhém a třetím místě, stejně jako u mužů, rozhodoval progres. Lépe v součtu bodů dopadla dvojice Martin Kašpar – Natálie Bankovová (FES) a na třetím místě skončili Miloslav Holý – Zuzana Kojzarová (FEI). První tři příčky ve Standartě rektora si tentokrát rozdělily FChT – 5 bodů, FES – 4 body a FEI – 3 body.