Squashový turnaj ovládla Fakulta elektrotechniky a informatiky

2. 07. 2014

Začátkem května se konal tradiční squashový turnaj, který přilákal téměř dvě desítky nadšenců tohoto sportu. Někteří jednotlivci se zúčastnili již poněkolikáté a obsadili i přední místa na žebříčku hodnocení.

Turnaj se hrál na kurtech IXI – clubu, kde během roku probíhá i výuka tohoto stále žádaného sportu. Studenti hráli ve třech skupinách systémem „každý s každým“ na dva hrané sety do 11 bodů. Již základní skupina odtajnila tři nejsilnější hráče, kteří si poté zahráli o vítězná místa.

Opakovaná vítězství

Kromě nich do finálových zápasů postupovali ještě další dva z každé skupiny (celkem 9 hráčů), kteří podle umístění společně odehráli vzájemné zápasy na dva vítězné sety. Vítězem se stal již poněkolikáté student Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI) Ondřej Valík, na 2. místě skončil Michal Papoušek, student Fakulty chemicko-technologické (FChT) a třetí příčku obsadil opět student FEI, Luboš Sojka. Podobně jako i ostatní sportovní soutěže, tak i tento turnaj má své vítěze mezi fakultami.

Do Standarty rektora pro rok 2013/14 si nejvíce bodů v letním semestru připsala FEI (5 bodů), na druhém místě skončila FChT a tři body za třetí místo obdržela Fakulta filozofická. Tentokrát byla úroveň zápasů i hráčů dost rozdílná. Hned zpočátku se vyčlenila skupinka silnějších hráčů, kteří si po zásluze odnesli nejvyšší ocenění, ale i hráči s průměrnou nebo nižší úrovní odehráli pěkné a poměrně vyrovnané zápasy, které si zasloužily pozornost.