Běh naděje přispěl na boj s rakovinou přes 17 000 Kč

14. 10. 2015

Letošní ročník Běhu naděje se uskutečnil 10. října tradičně na Pernštýnském náměstí. V chladném, ale slunečném sobotním dopoledni se na startu sešly téměř čtyři stovky běžců a cyklistů, aby podpořili dobrou věc. A podařilo se. Na konto boje proti rakovině se vybralo celkem 17 594 Kč.

V této mimořádné dobročinné akci, která je spojena s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny samozřejmě nejde o to zvítězit, ale ukázat, že lze pohybem vyjádřit pomoc těm, kteří to potřebují. Běh naděje je sportovně-společenskou charitativní akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe, které v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou univerzity

Tradičně se o organizaci postaral Univerzitní sportovní klub spolu s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných.

Závodníci a příchozí mohli také využít stánku Fakulty zdravotnických studií, kde bylo možné nechat si změřit například krevní tlak či tělesný tuk, popřípadě si nechat poradit od odborníků ohledně tělesné výživy a pohybu.

Program zpestřila i taneční vystoupení

Než zazněl výstřel pro start hlavního závodu běžců, vystoupilo se svoji taneční ukázkou pohybové studio Hroch a skupina lektorek USK. Po zahřátí a protažení, které měly také v režii cvičitelky USK, vyrazili běžci na trať a o půl hodiny později odstartovala kategorie cyklistů a bruslařů.

Akce, jako je Běh naděje a jeho letošní hojná účast, je důkazem toho, že veřejnosti není otázka zdraví lhostejná a že snaha pomoci těm, kteří to potřebují, je stále větší a větší. Doufejme, že tomu tak bude i za rok a že bude stále možnost přispívat pro rozvoj takto důležitých a prospěšných věcí, jako je podpora výzkumu nejen onkologických onemocnění.

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa