Univerzitní hokejové derby – tentokrát na půdě soupeře

3. 11. 2015

Druhý ročník hokejového derby se sehrál ve čtvrtek 22. října, tentokrát pod patronací Martina Hostáka a Davida Pospíšila, na ledě soupeře – Univerzity Hradec Králové. Ve FORTUNA aréně nastoupili hokejisté Univerzity Hradec Králové a Univerzity Pardubice a přišlo je podpořit téměř 2500 fanoušků.

Po loňské prohře byli pardubičtí ve velkém očekávání, zda se letos podaří pohár získat. První třetina začala symbolickým vhazováním rektorů obou univerzit, profesora Miroslava Ludwiga a profesora Josefa Hynka. Po rychlém prvním gólu Martina Srpka to vypadalo velice nadějně, ale hradeckým se povedlo vyrovnat a těsně před koncem první třetiny zvýšit stav na 2:1.

Napínavý souboj až do konce

Druhá třetina byla na góly bohatá a stav se po gólech Jaroslava Moučky a Patrika Moučky za UPa změnil na 2:3. Na začátku třetí třetiny tým UHK vyrovnal, ale okamžitě obránce Martin Petružálek otočil skóre na 3:4 pro Pardubice. Bohužel se stav nepovedlo udržet a Hradec před koncem třetí třetiny remizoval na 4:4. V prodloužení rozhodl gól ve třetí minutě, bohužel ve prospěch týmu Univerzity Hradec Králové. Druhý ročník hokejového derby UHK vs. UPa skončil nakonec 5:4 pro domácí tým.

Atmosféra na tribunách byla, díky skvělým výkonům hokejistů na obou stranách, výborná. „Už nyní se těšíme na příští ročník, kdy bude derby opět na pardubickém ledě, a budeme věřit, že se třeba karta obrátí a podaří se nám zvítězit,“ říká hlavní trenér týmu UPa Petr Filip.