Hokejisté Univerzity Pardubice opět na „bedně“

10. 07. 2015

Ve dnech 30. března až 3. dubna proběhlo 12. akademické mistrovství a 10. ročník Memoriálu Jana Eysselta v ledním hokeji.

Regionální přebory se hrály ve Slaném, Brně a Ostravě. Play-off a finálové zápasy se konaly, tak jako minulé roky, na zimním stadionu ve Slaném, který poskytuje komplexní ekonomicky výhodné zabezpečení mistrovství (ubytování, stravování a ledovou plochu). Základní část se hrála jednokolově ve čtyřech oblastních skupinách: PRAHA, ČECHY, MORAVA JIH a MORAVA SEVER. Nejlepší dvě družstva z každé oblastní skupiny v rámci regionálních přeborů Čech a Moravy se poté utkaly o vítěze regionu, který vyhrála naše univerzita. Play-off a finále o titul akademického mistral ČR pro rok 2014 se konalo ve 2. až 3. dubna ve Slaném. Mezi poslední čtyři týmy postoupila UPa jako jediný zástupce Čech. V semifinále jsme se utkali s Univerzitou Ostrava a po slibně vypadajícím průběhu, kde jsme většinu zápasu vedli, jsme nakonec prohráli a postoupili jen do bojů o třetí místo. Ve finále proti sobě nastoupili, náš přemožitel, Univerzita Ostrava a MU Brno. Zaslouženě vyhráli Ostraváci. O třetí místo jsme bojovali s Univerzitou Olomouc a zvítězili 4:1. I přesto, že jsme neobhájili loňské prvenství, navázali hráči na čtyřleté úspěšné období, kdy jsme vždy stanuli na pomyslných stupních vítězů. Akademického mistrovství v ledním hokeji se zúčastnilo 15 mužstev (7 mužstev se omluvilo), které reprezentovalo 325 hráčů. Bylo sehráno 43 utkání v základních skupinách a Play-off. Naši studenti opět vzorně propagovali a reprezentovali Univerzitu Pardubice na ledě i mimo led.

Nejlepšími hráči byli: Zdráhal, Hemský a Čáp.