Univerzita přivítala o prázdninách první děti, užily si nejrůznější sportovní aktivity napříč kontinenty

15. 07. 2015

Příměstské tábory nejsou na Univerzitě Pardubice žádnou novinkou a ani na Katedře tělovýchovy a sportu není tato akce poprvé. Po loňském úspěšném prvním ročníku jsou tentokrát pro děti členů akademické obce Univerzity Pardubice i široké veřejnosti připraveny dva týdny plné sportovních aktivit všeho druhu.

Program je nabitý jak tradičními sporty, tak i těmi méně známými, což prozrazuje úvodní moto tábora „…všichni rádi sportujeme, nové věci testujeme“.  Rozmanitost sportovních aktivit udává také téma celého letošního táboru, které je Sport napříč kontinenty. Během čtyř dnů tak děti prostřednictvím sportu navštívily nejrůznější země.

Začali jsme Asií

První běh, který se konal ve zkráceném týdnu od 7. července, mají děti i organizátoři za sebou. Téměř 40 dětí společně s 6 lektory, převážně asistenty KTS, prošly postupně sporty jednotlivých kontinentů. Každý den představoval vždy jeden světadíl a děti si vyzkoušely sportovní aktivity, které jsou pro danou oblast typické, popřípadě s ním nějak souvisí.

Po úvodním seznámení čekal na děti první kontinent – Asie, kde vznikl například stolní tenis nebo badminton. Dále k Asii neodmyslitelně patří bojová umění. Tuto tématiku zastoupila lekce sebeobrany a základy karate a dále překážková dráha „Ninja faktor“.

Přes Amazonii do Evropy a zpátky na západ

Druhý den trávili malí sportovci v areálu loděnice UPa, které se hodily pro další oblast – Amazonii. Zde byla pro děti připravena další překážková dráha typu spartan race, dále nízké lanové překážky a vodácké aktivity na kanoích, které byly pro všechny velkým zážitkem.

Další den byl věnován Evropě a tradičním sportům, jako je fotbal, florbal, volejbal, házená a také jízdě na in-linech. Poslední den si děti vyzkoušely sporty Ameriky, např. basketbal nebo americký fotbal, ale i netradiční sporty jako indiacu, ringo nebo frisbee. Celý tábor byl zakončen tzv. „unilympiádou“, kde si většinu sportů zopakovaly nejen děti, ale i jejich rodiče.

Na viděnou zase v srpnu

Během týdne bylo pro děti připraveno i několik „odpočinkových aktivit“ jako například ukázka canisterapie nebo hry s velkým bublifukem. Mladí sportovci se do všech aktivit zapojovali s nadšením a elánem a se zdravým soutěžním duchem. Velice nás těší zájem o tábor a především zájem dětí o prázdninách sportovat a už nyní se těšíme na druhý běh, který se uskuteční v termínu 17. – 21. 8. opět na Univerzitě Pardubice.

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa