Katedra tělovýchovy a sportu pořádala sportovní kurz v Itálii

18. 09. 2015

Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice organizuje mnoho sportovních akcí a jednou z nich je také pravidelný kurz u moře, který je pro studenty a zaměstnance univerzity pořádán již několik let. Tentokrát vyhrála lokalita střední Itálie, městečko Alba Adriatica v kraji Abruzzo.

Místo pobytu je voleno vždy tak, aby splnilo především sportovní nároky všech účastníků. Ubytování bylo zajištěno v prostorném apartmánovém domě nedaleko moře. Program byl pestrý a nabídl všem pohyb téměř od rána do večera. 

Účastníci vyzkoušeli individuální i kolektivní sporty

U pláže vedla cyklostezka, kterou jsme využívali jak na in-liny, tak i na ranní proběhnutí. Dvakrát denně jsme docházeli do sportovního areálu, který byl cca 500 metrů od apartmánu a kde probíhaly lekce aerobiku, tabaty, deep worku, zumby, kondičního posilování nebo například F.I.T. (functional intensity training). V tom samém areálu jsme využívali i tenisové kurty. 

V odpoledních hodinách byl na programu beach volejbal a spike ball, což je nový atraktivní sport, který je možno hrát jak na pláži, na hřišti, tak i třeba na sněhu. V náplni samozřejmě nechyběla powerjoga, kterou jsme ráno na pláži vítali slunce nebo naopak večer uzavírali den.

Mezi sportováním se našel čas i na výlety

Program byl zpestřený tzv. „herním dnem“, kdy si studenti vytvořili týmy a celý den v těchto družstvech soutěžili, nebo například „dabl dnem“, kdy naopak všechny aktivity a lekce byly ve dvojicích.

Někteří studenti využili nabídky fakultativních výletů a podívali se například do Říma nebo do pohoří Grand Sasso. Počasí nám přálo a až na dva chladnější dny bylo celý týden krásně a bez deště.

Velké poděkování patří všem zúčastněným za skvělou atmosféru a za nadšení, které měli pro všechny sportovní aktivity. 

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět