O vítězi Standarty rektora rozhodl sportovní den u příležitosti oslav 17. listopadu

23. 11. 2015

V pátek 13. listopadu se na Univerzitě Pardubice konalo mnoho akcí, které měly připomenout listopadové události. A tradičně se slavilo také sportem. Jako každý rok byl na katedře tělovýchovy a sportu připraven sportovní den pro studenty i zaměstnance univerzity. Oceněni byli nejlepší sportovci a rozhodlo se i o vítězi 57. ročníku soutěže Standarta rektora.

Program v tělocvičnách odstartovala přátelská utkání ve florbalu a streetballu a zároveň v kardio zóně posilovny se jel veslařský závod na 2000 m. Přesně v 10 hodin byl v areálu loděnice odstartován přespolní běh, kterého se letos zúčastnilo rekordních 93 účastníků. Tento běh je každoročně zařazen do soutěže o Standartu rektora a v tomto hojně zastoupeném ročníku zvítězila FChT, která získala 5 bodů. FZS skončila na druhém místě se 4 body a FEI na místě třetím získala 2,5 bodu. Dále se sehrál turnaj v badmintonu – singly a volejbalový turnaj smíšených studentských družstev.

Univerzita ocenila své nejlepší sportovce

Druhá významná akce, která je spojena významným listopadovým dnem, je slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Standarta rektora za rok 2014/2015 a ocenění nejlepších sportovců UPa, které letos proběhlo 18. listopadu v zasedací místnosti rektora.

Oceněnými jsou studenti, kteří se umístili na prvních třech místech na Akademických hrách a jednotlivých mistrovstvích ČR a také ti, kteří uspěli na mezinárodní úrovni nebo svými výkony přispěli k vzorné reprezentaci Univerzity Pardubice. Na Českých akademických hrách v Olomouci skončila UPa na celkovém 13. místě s 11,5 body ze 48 bodovaných škol. UPa reprezentovalo 11 studentů.

Standartu rektora získala opět Fakulta ekonomicko-správní

Současně byly vyhlášeny výsledky 57. ročníku soutěže Standarta rektora. Sportovní turnaje a soutěže, které jsou organizovány v rámci této akce, jsou soutěží mezi fakultami Univerzity Pardubice. Standarta rektora je na vysokoškolské půdě unikátní záležitostí a má v Pardubicích mnohaletou tradici. V letošním roce se soutěžilo celkem v 10 sportech, v 19 disciplínách a zvítězila stejně jako v roce minulém Fakulta ekonomicko-správní.