Výtěžek z volejbalového turnaje podpoří léčbu malé Rebeky

5. 05. 2015

V sobotu 18. dubna se uskutečnil na univerzitě 1. ročník amatérského volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár starosty MO Pardubice II. Turnaj se konal na podporu Rebeky Čihákové, která se narodila s nemocí motýlích křídel a pro kterou byl zřízen Nadační fond Rebečina křídla.

Do turnaje bylo přihlášeno celkem 12 družstev, z toho byly i dvě univerzitní. Sobotní turnaj se hrál ve dvou šestičlenných skupinách – první tři týmy z každé skupiny postoupily do bojů o vítězství. Vítězem turnaje a držitelem putovního poháru se stalo družstvo s trochu exotickým názvem Brasileiro. Na druhém místě skončilo družstvo Opaťáci a třetí USK Pardubice.

Hra pro dobrou věc
Akce měla vedle sportovní stránky i charitativní rozměr a zúčastněné týmy přispěly do Nadačního fondu Rebečina křídla částkou 13.769 korun. Symbolický šek za nadaci převzal pan Richard Čihák z rukou starosty městského obvodu Mgr. Radka Hejného a kvestora Univerzity Pardubice Ing. Petra Gabriela, MBA.

Turnaj vznikl za spolupráce a podpory starosty městské části Polabiny II Mgr. Radka Hejného a pod záštitou kvestora Univerzity Pardubice Ing. Petra Gabriela, MBA a ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Další charitativní akce
Tímto ale charitativní akce na podporu Rebeky Čihákové nekončí. Katedra tělovýchovy a sportu připravila na čtvrtek 14. května od 17 hodin akci s názvem Jarní proběhnutí aneb běh pro dobrou věc. Akce je určena pro všechny, kteří si chtějí zaběhat a kteří chtějí přispět a podpořit sebemenší částkou malou Rebeku Čihákovou. Část vybraných peněz se rodina rozhodla věnovat i odloženému miminku v pardubickém babyboxu. Pro ty, kteří nemají běh v oblibě, mohou jít procházkou. Organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele města Pardubic i regionu k účasti a podpoře tohoto běhu pro zdraví a charitativní účely.

Nemoc malé Rebeky
Rebeka Čiháková se narodila 10. srpna 2014 a byla u ní diagnostikována nemoc motýlích křídel. Toto onemocnění je velmi vzácné, vrozené a bohužel nevyléčitelné onemocnění pojivové tkáně, jehož příčinou je mutace genu, který se stará o stavbu kůže. Onemocnění postihuje především kůži, dále pak v některých případech sliznici dutiny ústní, trávicího, respiračního a urogenitálního ústrojí. Puchýře se mohou vytvářet při jakémkoliv drobném tlaku či tření.

 Rebečina forma se projevuje častými puchýři i při neopatrném dotyku. Při manipulaci s Rebekou musí být každý obezřetný, například se nemůže zvedat v místech podpaží. Váha musí být rozložena na více bodech, aby jí nebyla poraněna kůže. Dalšími projevy jsou chybějící nebo naopak zhrublé nehty, zhrublá kůže, vypadání vlasů, velmi špatná kvalita zubů, jizvy v důsledku traumatu kůže.

Tomáš Pospíchal
Oddělení propagace a vnějších UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět