Turnaj ve squashi ovládla Fakulta ekonomicko-správní

30. 01. 2015

Tradiční vánoční turnaj ve squashi se konal začátkem prosince v areálu IXI Clubu Polabiny, v jehož prostorách probíhá i semestrální výuka tohoto stále žádaného a atraktivního sportu.

Vlastní turnaj se odehrál ve dvou termínech, kdy jeden den hráli studenti a druhý den studentky. Vzhledem k virové epidemii nebyla účast tak velká jako obvykle. Z toho důvodu byli hráči rozděleni pouze do dvou skupin, ve kterých odehráli vzájemné zápasy systémem „každý s každým“ na dva vítězné sety do 11 bodů.

Do finálové skupiny poté postupovali první dva z každé skupiny (4 hráči), kteří se po vzájemných bojích podělili o 1. - 4. místo. Ostatní studenti také nepřišli zkrátka, protože si zahráli ještě mezi sebou o zbylá místa a zároveň o body do Standarty rektora.

Výsledky turnaje

Vítězem mezi studenty se stal, již poněkolikáté, student Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI), Ondřej Valík, na 2. místě skončil Tomáš Vejdělek, student Fakulty filozofické (FF) a třetí příčku obsadil opět student FEI, Jan Jaroš. Prvenství mezi studentkami získala studentka Fakulty ekonomicko-správní (FES) Kateřina Paulišová,na druhém místě se umístila Věra Pajkošová, studentka Fakulty chemicko-technologické a třetí příčku obsadila její studijní kolegyně Michaela Lutrová.

Podobně jako i ostatní sportovní soutěže, tak i tento turnaj má své vítěze mezi fakultami. Do Standarty rektora pro rok 2014/15  si nejvíce bodů připsala FES (5 bodů), na druhém místě skončila FF a třetí místo obsadila Dopravní fakulty Jana Pernera. Přestože účast studentů tentokrát nebyla nejvyšší, zápasy na své atraktivitě nic neztratily a hráči se snažili podat co nejlepší osobní výkony, za což je třeba je pochválit.