Naši sportovci uspěli na Českých akademických hrách v Olomouci 2015

16. 09. 2015

České akademické hry se letos konaly v netradičním termínu od 7. do 11. září 2015. Do Olomouce se vypravilo reprezentovat Univerzitu Pardubice celkem jedenáct sportovců v sedmi sportovních odvětvích.

Zastoupení jsme měli ve stolním tenisu, aerobiku, orientačním běhu, atletice, kuželkách, plavání a plavání s ploutvemi. Cenné kovy vybojovali sportovci hned ve dvou disciplínách. Kateřina Těšitelová z Fakulty chemicko-technologické získala stříbro v aerobiku a na druhém místě se také umístil Otakar Novotný z Fakulty zdravotnických studií v disciplíně plavání s ploutvemi na 50 m.

Nejen tito dva studenti, ale i ostatní přispěli body do celkového hodnocení univerzit, ve kterém se Univerzita Pardubice obsadila 13. místo. Na tomto krásném místě jsme se umístili v konkurenci téměř padesáti vysokých škol.

Všem účastníkům, a medailistům zvláště, velice gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší univerzity.

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa