Trasu Běhu naděje letos vyzkoušely tři stovky malých i velkých sportovců

21. 10. 2016

Každým rokem na podzim se tradičně koná charitativní Běh naděje. Letošní ročník se běžel v sobotu 8. října a opět se startovalo z Pernštýnského náměstí. Počasí bylo chladné, ale naštěstí ne deštivé. I přes velice nízké teploty přišlo na náměstí 318 běžců, cyklistů a bruslařů. Otestovali nejen trať a své zdraví, ale přispěli i na dobrou věc.

V této mimořádné dobročinné akci, která je spojena s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny samozřejmě nejde o to zvítězit, ale ukázat, že lze vyjádřit pomoc těm, kteří to opravdu potřebují. A tak tato tradiční sportovně-společenská charitativní akce navazuje na sérii Běhů Terryho Foxe, jež v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007. I letos se o organizaci postaral Univerzitní sportovní klub (USK) spolu s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných.

Zdravotníci představili projekt Studuj a daruj

Ještě než zazněl výstřel hlavního závodu běžců, mohli závodníci a příchozí také využít stánku Fakulty zdravotnických studií, na němž bylo možné nechat si změřit například krevní tlak či tělesný tuk, popřípadě si nechat od odborníků poradit ohledně tělesné výživy a pohybu. Zdravotníci navíc zájemce informovali o svém novém projektu Studuj a daruj, který hledá dárce krve. 

Své svaly zahřáli závodníci před startem i s pohybovým studiem Hroch, které si připravilo krátké taneční vystoupení, a také se skupinou lektorek USK s ukázkou step aerobiku. Po zahřátí a protažení, které měly také v režii cvičitelky USK, vyrazili běžci na trať. S půlhodinovým zpožděním pak odstartovala kategorie cyklistů a bruslařů.

Vybralo se přes deset tisíc korun

I přes počasí, které letos nebylo opravdu úplně příznivé, byla účast na běhu krásná, což dokazuje i vybraná částka 10 110,- Kč. Velké poděkování patří i paním učitelkám ze ZŠ Studánka a ZŠ Spořilov, které se každý rok s dětmi účastní, a to dokonce v hojném počtu. 

„Už teď se těšíme na další ročník a budeme doufat, že bude stále možnost přispívat pro rozvoj takto důležitých a prospěšných věcí, jako je podpora výzkumu nejen onkologických onemocnění,“ shodli se organizátoři z katedry tělovýchovy a sportu a USK. 

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět