Dopravní fakulta sehrála bowlingový turnaj

8. 02. 2016

Na čtvrtém ročníku bowlingového turnaje dopravní fakulty se v pardubické herně Bowlingzone sešlo osm tříčlenných družstev. Účast byla ve čtvrtek 4. února dokonce mezinárodní – za tým KDS nastoupili i dva Belgičani z University of Gent, pro které se v současnosti na Dynamickém zkušebním stavu ve VVCD provádí únavové zkoušky materiálů.

Pořadí osmi družstev po odehrané základní části bylo následující: SV–STÁLE VESELÍ, ELEKTRIKÁŘI, KID, KDS, BRUSIČI, TŘD, LOGISTICI, DĚKANÁT. Ve vyřazovací části se hrálo systémem play off a po dvou vyřazovacích kolech se na prvním místě umístilo družstvo SV–STÁLE VESELÍ. Druhé místo získali ELEKTRIKÁŘI. O třetí medailové umístění se strhl boj mezi týmem „KIDáci“ a BRUSIČI, v němž nakonec s rozdílem 20 kuželek bronzové medaile získali BRUSIČI. Konečné pořadí dalších družstev bylo: 4. KID, 5. KDS, 6. TŘD, 7. LOGISTICI a 8. DĚKANÁT.

Do turnaje se zapojilo 33 hráčů

Vzhledem k možnosti po jednotlivých hrách střídat v družstvu hráče si v turnaji zahrálo celkem 33 hráčů a hráček, které podporovala necelá třicítka diváků včetně jednoho nemluvněte. Nejpočetnějším týmem s celkem 6 hráči bylo družstvo BRUSIČI.

Celkem v turnaji včetně započítaných hendikepů na každou hru pro ženy (+ 8 kuželek) bylo shozeno 7608 kuželek. V prvním ročníku to bylo 5996, druhém 7404 a ve třetím 7703 kuželek. Průměr shozených kuželek na družstvo byl 317 kuželek (v prvním ročníku 249,8, ve druhém 308,5 a ve třetím 320,9 kuželek na družstvo) a průměr na hráče byl 105,6 kuželek (v prvním ročníku 83,3, ve druhém 102,8 a ve třetí 106,9 kuželek na hráče). Z uvedených statistik je bohužel vidět stagnace výkonů, jejíž příčinou může být i nižší účast na trénincích.

Hodnotil se i umělecký dojem hry

První družstvo získalo pohár čtvrtého ročníku turnaje. Hráči prvního, druhého a třetího družstva získali po třech zlatých, stříbrných a bronzových medailích a k tomu pěkné ceny. Mimo tyto tři medailově hodnocená místa družstev byli medailí za nejvyšší nához oceněni jednotlivci v kategorii muž a žena. Nejvyšší nához v jednotlivcích měla Nina Kudláčková 116 kuželek a Václav Lenoch 180 kuželek. Dále bylo vyhodnoceno družstvo s nejvyšším náhozem ve hře – družstvo BRUSIČI 396 kuželek. Pro družstvo a jednotlivce s nejnižším náhozem byly připraveny ceny útěchy. Každé družstvo dostalo vlaječku s konečným pořadím v turnaji a cenu ve formě drobných propagačních předmětů. Mimo soutěž bylo provedeno ještě vyhodnocení o nejlepší umělecký dojem při hře v kategorii muž a žena. Zde byli rozhodčími vybráni Andrea Seidlová a Jaroslav Kleprlík.

Ceny do turnaje věnovala firma Chládek & Tintěra, Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice a Oddělení vnitřních věcí děkanátu dopravní fakulty. Hlavním cílem turnaje však nebyly udělené ceny a dosažené výsledky, ale hlavně sportovní zážitky při kolektivní hře a neformální setkání zaměstnanců DFJP. Tak tedy nepodceňovat pravidelný trénink a za rok znovu už na pátém ročníku turnaje. Bowlingu zdar!