Reprezentujte univerzitu na ČAH 2016. Pomoct můžete i s jejich průběhem

25. 05. 2016

Od neděle 26. června do pátku 1. července se pardubický univerzitní kampus změní ve sportovní základnu. Sjedou se sem totiž sportovci z univerzit, vysokých škol i vyšších odborných škol z celého Česka, aby změřili své sportovní síly ve 22 sportovních disciplínách. Na Univerzitě Pardubice totiž vypuknou České akademické hry.

XV. ročník největší a nejprestižnější akademické sportovní akce přiláká do Pardubic na dva a půl tisíce sportovců vysokoškoláků z celé České republiky. V posledním červnovém týdnu bude několik stovek sportovců denně bojovat o titul Akademický mistr/mistryně České republiky.

Reprezentujte svou univerzitu

Sportovci se utkají v atletických či plaveckých disciplínách, ale také v orientačním běhu či kanoistice, nechybí kolektivní sporty jako volejbal, fotbal nebo házená. Oproti loňským hrám se uskuteční turnaj v karate, tenisu nebo soutěž ve veslování a lezení na obtížnost. Registrovat se můžete na webu ČAH 2016, kde zjistíte vše potřebné.

Kromě sportování čeká na sportovce také pestrý doprovodný program. Nejenže se po celou dobu Českých akademických her mohou pod tělocvičnou Katedry tělesné výchovy a sportu zrelaxovat v odpočinkové zóně, zaposlouchat se do hudby a dát si grilovanou dobrotu, vydat se mohou i na průzkum města či vyrazit na bruslích na Kunětickou horu. Na středeční večer je připraveno speciální promítání v letním kině a ve čtvrtek vše zakončí závěrečná party sportovců.

Hledají se fanoušci i dobrovolníci

Na všechna sportoviště je umožněn přístup veřejnosti a každý, kdo chce přijít akademické sportovce podpořit, je vítán. Podrobný rozpis sportů a rozmístění sportovišť v Pardubicích najdete na webu univerzity a Českých akademických her 2016.

Součástí největší akademické sportovní akce, kterou pořádá Univerzita Pardubice ve spolupráci s partnery a za podpory města Pardubice i Pardubického kraje, můžete být i vy. Pomozte nám zajistit hladký průběh posledního červnového týdne plného sportu. Hledáme dobrovolníky na pomoc. Hlaste se na e-mailu nemec.johny@gmail.com.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět