České akademické hry se vydařily, Univerzita Pardubice má 11 medailí

2. 07. 2016

Ve dnech 26. června až 1. července hostila Univerzita Pardubice nejprestižnější akademickou sportovní akci České republiky – České akademické hry 2016. Ty se konaly již po patnácté v řadě, ale teprve poprvé v Pardubicích. Univerzita a její katedra tělovýchovy sportu se s jejich organizací popasovala na výbornou. Sportovci vybojovali 11 medailí a v celkovém pořadí získala univerzita šesté místo.

Do sportovního klání se přihlásilo celkem 41 vysokých a vyšších odborných škol. Ve 22 disciplínách na 15 sportovištích po celých Pardubicích, v Lázních Bohdaneč a Horním Jelení se utkalo na 1 600 sportovců. Na sportovištích pomáhala celý týden stovka dobrovolníků a zdravotníků. Nápor zažily i studentské vysokoškolské koleje, kde přespalo 1400 sportovců a trenérů.

Boj mezi sportovci i univerzitami

Klání mezi sportovci skončilo v pátek večer, kdy se také rozhodlo o tom, která ze škol se co do počtu bodů nasbíraných za dobré umístění svých sportovců umístila na prvním místě žebříčku. Nejlépe si vedla Univerzita Karlova v Praze a pozadu nezůstala ani domácí Univerzita Pardubice, která získala celkově šestou příčku.

 

 

počet bodů

počet účastníků

1.

Univerzita Karlova v Praze

114

182

2.

Masarykova univerzita

103

198

3.

České vysoké učení technické v Praze

75

109

4.

Univerzita Palackého Olomouc

58,5

126

5.

Vysoké učení technické v Brně

58

116

6.

Univerzita Pardubice

54

163

7.

Západočeská univerzita v Plzni

51

149

8.

Vysoká škola ekonomická v Praze

41,5

112

9.

Česká zemědělská univerzita v Praze

33

42

10.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

31

68

Velké díky patří katedře tělovýchovy a sportu i celé univerzitě

„České akademické hry končí. Máme zatím od všech účastníků samé kladné ohlasy. Jsem rád, že jsme zvládli organizaci tak velké sportovní akce i s tak malým počtem členů naší katedry tělovýchovy a sportu. Do organizace akce se zapojilo díky podpoře vedení naší univerzity i mnoho zaměstnanců z jiných útvarů univerzity a velmi rád bych jim chtěl tímto poděkovat. Velmi si vážím práce dobrovolníků, rozhodčích, trenérů a všech ostatních, co se na organizaci jakkoliv podíleli. Velký dík patří i našim partnerům a podpoře města Pardubic a Pardubického kraje. Zvláštní dík bych chtěl vyjádřit zdravotníkům z řad studentů Fakulty zdravotnických studií. Měli jsme štěstí na počasí, které nám, až na pár přeháněk, celý týden přálo,“ shrnul vedoucí katedry tělovýchovy a sportu Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

Tým sportovců z domácí Univerzity Pardubice byl třetím nejpočetnějším na celých hrách a zaznamenal mnoho sportovních úspěchů. Kromě 11 medailí obsadil i krásná, i když nepopulární čtvrtá místa ve florbalu, volejbalu či atletice.

Studenti Univerzity Pardubice zabodovali v těchto disciplínách:

Badminton: Eliška Smejkalová – bronzová medaile za badminton čtyřhry mix

Futsal: tým Univerzity Pardubice – stříbrná medaile

Plavání s ploutvemi: Otakar Novotný – 2 stříbrné medaile v disciplínách 50 m RT  a 200 m PP

Veslování:  Kateřina Příhodová – bronzová medaile ve sprintu ženy

Veslování: posádka UPa – bronzová medaile v kategorii Sprint 4+

Kanoistika: Vojtěch Mareš – 2 stříbrné medaile v kategorii C1 na 200 m a 500 m; Jan Brett – 2 bronzové medaile na 200 m a 500 m

Karate: Jakub Kroulík – stříbrná medaile v Kumite muži BRH (bez rozdílu hmotnosti)

 

Kromě závodění sportovci také relaxovali. Čas byl i na zábavu

Během her byl pro sportovce připraven i bohatý doprovodný program. Po celou dobu jejich konání si mohli odpočinout v Relax zóně pod Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice na kampusu, kde pro ně byla připravena lehátka, občerstvení, grilování s hudbou. Ve středu mohli vyrazit do Pardubického letního kina Pernštejn, které pro ně a všechny další filmové nadšence připravilo film Everest. Ve čtvrtek pak čekala sportovce závěrečná  party v Porter aréně.

Patnácté České akademické hry jsou tedy za námi, radujeme se ze všech sportovních výkonů i získaných medailí. Všem sportovcům gratulujeme a už se těšíme na to, jak se jim povede v dalším ročníku. Ten šestnáctý bude mít v režii České vysoké učení technické v Praze spolu s Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Pomyslnou štafetu jim ostatně předal přímo rektor Univerzity Pardubice při slavnostním zahájení. Sportu zdar a na viděnou v Praze.

Více fotek najdete na facebooku ČESKÝCH AKADEMICKÝCH HER 2016.

 

Mgr. Lenka Čermáková
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět