Hokejové derby je naše! Univerzita Pardubice konečně prolomila smůlu

9. 12. 2016

Třetí ročník hokejového utkání mezi Univerzitou Hradec Králové a Univerzitou Pardubice se v letošním roce vrátil do pardubické Tipsport arény. Hned na úvod musíme s radostí uvést, že dopadl konečně úspěšně pro domácí univerzitu. Vyhrála s přehledem 6:2 za bouřlivé podpory svých fanoušků. Vítězný pohár tak má konečně doma!

První vhazování si vzali za své rektoři obou univerzit, profesor Miroslav Ludwig a profesor Kamil Kuča společně s patrony letošního derby Michalem Mikeskou a Jaroslavem Kudrnou.  Na hokejový zápas, který se sehrál 6. prosince, přišlo téměř 2500 fanoušků. Po dvou letech, kdy v derby vítězila hradecká univerzita, byli pardubičtí ve velkém očekávání, zda se letos podaří pohár získat. Nakonec po velice úspěšných prvních dvou třetinách, kdy naši hokejisté dali celkem čtyři úspěšné střely, to začalo vypadat nadějně. I když ve třetí třetině hosté ještě zabojovali a povedlo se jim dvakrát skórovat, naši borci se nedali a rychle odpověděli dalšími dvěma góly.

Na tribunách to vřelo

Třetí ročník hokejového derby UHK vs. UPa skončil nakonec 6:2 pro domácí tým. „Bylo to skvělé. Chtěl bych poděkovat celému týmu a hráčům, jejichž výkony se v mnoha situacích blížily extraligové úrovni. Do výsledku se promítla práce celé univerzity, nejen katedry tělovýchovy sportu. Doufám, že se nám příští rok podaří dorovnat vzájemnou bilanci utkání,“ okomentoval náš úspěch vedoucí katedry tělovýchovy a sportu Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

Samozřejmě i trenéři, Mgr. Petr Filip a Ing. Petr Vršanský, byli s výkony svého týmu nadmíru spokojeni. Atmosféra, zejména na tribunách pardubických, vřela a fanoušci hokejisty podporovali po celou dobu utkání. Už nyní se těšíme na příští ročník, kdy bude derby v režii hradecké univerzity, a budeme doufat, že dokážeme vyhrát i na soupeřově ledě.

Domácí nastoupili v silné sestavě

Univerzitu Pardubice reprezentovali tito hráči:

Brankáři: Čáp Josef, Petrů Tomáš

Obránci: Bažant Matěj, Škvor Jan, Tvrdík Jiří, Procházka Jakub, Vršanský Šimon, Vacek Jan, Horyna Josef

Útočníci: Řezníček Jakub, Vlček Petr, Hemský Marek, Půlpán Aleš, Janoušek Roman, Hlaváček Martin, Křečan Michal, Jelínek Jan, Rohlík Miroslav, Šimončič Michael, Karásek Ondřej

Trenéři: Mgr. Petr Filip, Ing. Petr Vršanský

Střelci: 18:40 Hemský, 27:30 Šimončič, 31:40 Řezníček, 34:20 Hemský, 56:50 Rohlík, 58:30 Hemský

„Mám z toho ohromnou radost. Univerzitní derby byl úžasný nápad, který vznikl v Pardubicích. 6:2 je úžasný výsledek a těším se na další zápas,“ řekl bezprostředně po vítězném utkání rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig. Na celé video se podívejte zde.

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět