Workshop aneb dny plné pohybu

31. 03. 2016

Dříve Víkend s aerobikem, nyní workshop aneb dny plné pohybu. Ale stále dva dny, ve kterých se příznivci cvičení všech možných forem rozhodně nenudili a katedra tělovýchovy a sportu je nijak nešetřila.

Lekce a typy jednotlivých cvičení se stále mění a vyvíjejí a přibývají nové a nové a tyto novinky ve fitness se studentům a zaměstnancům snaží předávat asistentky a lektorky KTS a USK. Víkend 11. a 12. března byl tak doslova nabitý sportovním pohybem.

Pátek byl věnován lekcím z řady body and mind, což je především typ kompenzačního cvičení při nedostatku pohybu nebo jednostranném zatížení. Hlavním cílem cvičení je udržovat správnou funkci pohybového aparátu v optimálním stavu, a to jak pro běžné denní aktivity, tak pro zatížení během sportovních aktivit. Cvičení je vhodné jako prevence zdravotních problémů, bolestivosti a předčasného opotřebení částí pohybového aparátu. V rámci odpoledního programu si studentky i zaměstnanci mohli vyzkoušet lekci powerjogy, pilates, port de bras nebo cvičení s overballem.

V sobotu byly lekce zaměřené na posilování jak vlastní vahou, tak i s využitím náčiní, vše na principu intervalového tréninku. V dopoledním programu bylo možné vyzkoušet si lekci aqua-aerobiku, F.I.T. (funkční intervalový trénink), intervalový kardio trénink, bosu nebo kruhový trénink, který byl zaměřen především na seznámení se s posilovacími stroji v posilovně.

Po celou dobu akce se mohli všichni posilnit drobným občerstvením. Po fyzicky náročném dni následoval prodloužený strečink k protažení a regeneraci svalových skupin. 

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět